Prostějov si ve Vyzývacím poháru poradil s Krkou Novo Mesto

Prostějov - Basketbalisté Prostějova vstoupili do základní skupiny E Vyzývacího poháru vítězstvím 89:77 nad slovinským celkem Krka Novo Mesto. Přehráli tak soupeře, který na konci října v Jadranské lize uštědřil českému mistrovi Nymburku porážku o 20 bodů. Prostějov měl velmi dobrý nástup do zápasu a už v první čtvrtině si vypracoval až desetibodový náskok. Jenže soupeř postupně srovnal krok a ve třetí části dokonce chvíli vedl. Nakonec se do závěrečné čtvrtiny šlo za stavu 59:59.

Pak však Prostějov předvedl důslednou obranu a postupně zvyšoval svůj náskok až na konečných 12 bodů. Zasloužil se o to především Prášil, který v rychlém sledu zaznamenal tři trojky. Prostějov pak již výhru hlídal zásluhou trestných hodů.

Právě střelba za tři body byla dnes silnou zbraní českého celku, když z 21
pokusů nastřílel hned dvanáct trojek. Na výhře Prostějova nic nezměnilo ani to, že rozehrávač Lawrence v utkání ztratil hned devět míčů. Další zápas sehraje Prostějov příští středu s německým Bonnem.