Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MFK Chrudim - FK Pardubice

Po NHL se rozjede také NBA. Rada guvernérů schválila restart sezony

Tomáši Satoranskému z Chicaga skončí sezona. Rada guvernérů NBA schválila restart soutěžního ročníku po koronavirové pauze za účasti 22 týmů v Orlandu. Pokračovat by se mělo od pátku 31. července za účasti třinácti celků ze Západní konference a devíti z Východní. Osm klubů, které v době přerušení zaostávaly za postupem do vyřazovacích bojů o více než šest výher, zůstalo mimo hru včetně Bulls.

Radost basketbalistů Toronta
zdroj: ČTK/AP/ autor: Darron Cummings

Plán komisionáře Adama Silvera odsouhlasilo 29 z 30 majitelů klubů, podle médií byl proti pouze Portland. V pátek ještě musí návrh posvětit hráčská asociace.

"Schválení formátu restartu Radou guvernérů je nezbytný krok k obnovení sezony NBA," uvedl v prohlášení Silver. "Přestože pandemie covidu-19 představuje obrovské výzvy, doufáme, že sezonu dokončíme bezpečným a zodpovědným způsobem za přísného protokolu, který momentálně dokončují zdravotní úředníci a experti," dodal.

Liga byla přerušena 11. března bezprostředně poté, co se případ nákazy koronaviru objevil u prvního hráče. Týmy v té době měly odehráno 63 až 67 zápasů, jistotu play-off už v té době měly mistrovské Toronto, Boston, Milwaukee a v Západní konferenci Los Angeles Lakers.

Je nám líto, video expirovalo.
NBA dohraje 22 týmů v Orlandu, Satoranskému sezona skončila

Play-off bude bez Satoranského

Satoranský se v první sezoně po příchodu do Chicaga play-off nedočká. Jeho tým k němu měl daleko, ve Východní konferenci patřila Bulls v době přerušení jedenáctá příčka s bilancí 22 výher a 43 porážek. Jen o dvě vítězství víc měl na kontě bývalý tým českého rozehrávače Washington, který bude v Orlandu hrát jako tým s nejhorší dosavadní bilancí.

V sezoně budou pokračovat všechny týmy, které v době přerušení držely pozice pro play-off, a pak ty, které od vyřazovacích bojů dělilo maximálně šest výher. V Západní konferenci jsou to Portland, New Orleans, Sacramento, San Antonio a Phoenix, ve Východní konferenci toto kritérium splnili pouze Wizards. Sezona skončila vedle Bulls také pro Atlantu, Cleveland, New York, vicemistrovské Golden State, Minnesotu, Detroit a Charlotte.

NBA zná data draftu i startu nové sezony

Sezona vyvrcholí v obřím sportovním komplexu areálu ESPN Wide World of Sports patřícím společnosti Disney. Týmy by měly absolvovat ve svých areálech přípravné kempy od 30. června do 7. července a poté se přesunou do Orlanda.

V pokračující soutěži nejprve absolvují osm zápasů základní části o nasazení v play-off. Prvních sedm v každé konferenci postoupí přímo, mužstva na osmé a deváté pozici se spolu utkají o zbývající místo v případě, že rozdíl mezi nimi bude větší než čtyři vítězství. Výše umístěnému celku bude stačit jedna výhra, soupeř bude k postupu potřebovat zvítězit dvakrát. Následovat budou vyřazovací boje v klasickém formátu na čtyři vítězství ve všech kolech.

Přerušená sezona vyvrcholí nejpozději 12. října, na kdy je naplánováno případné rozhodující sedmé finále. O tři dny později se uskuteční draft, který měl původní termín 25. června. Start dalšího ročníku NBA byl předběžně schválen na 1. prosince.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy