Česko - Arménie

Ostravští basketbalisté si vyšlápli na Prostějov

Praha - Basketbalisté Ostravy porazili v 18. kole NBL vicemistrovský Prostějov 78:75 a připsali si třetí vítězství za sebou. Orli naopak prohráli podruhé z posledních tří zápasů a přenechali v tabulce třetí místo Pardubicím, které těsně porazily Kolín 66:64.

Ostravští basketbalisté
zdroj: ISIFA autor: Radek Kalhous

Novou huť nezlomilo ve druhé čtvrtině ani osmibodové manko a ještě do poločasu skóre otočila. Po změně stran zase Prostějov dokázal dohnat desetibodovou ztrátu, ale závěr patřil Ostravanům, kteří proti Hanákům ukončili šestizápasovou sérii porážek ve vzájemných ligových zápasech.

Kolín po domácí prohře o šest bodů prohrál v Pardubicích jen o dva, domácí za výhru vděčili hrajícímu asistentovi trenéra Bohunického Levellu Sandersovi. "Čtyřicet minut jsme bojovali, ale nakonec nám vítězství vzal nejzkušenější hráč na palubovce Sanders. Za stavu 62:64 nám sebral míč a vyrovnal a nakonec dalším košem potvrdil výhru Pardubic. Ale bylo to utkání, ve kterém si vyhrát zasloužili oba," řekl kolínský trenér Predrag Benáček.

"Neměli jsme zápas zcela pod kontrolou, Kolín měl na konci šance, ale rozhodující byly ty dva koše, které jsem dal v závěru zápasu. Nebylo to lehké," řekl Sanders.

Střelcem 18. kola byl jindřichohradecký Donald Robinson, který dal proti Ústí nad Labem 37 bodů, přesto se z výhry 113:97 radovali hosté ze severu Čech. V jejich týmu se 28 body a 12 doskoky blýskl Clayton Vette, Hernst Laroche přidal 24 bodů a osm finálních přihrávek a Admir Alič 18 bodů a 10 asistencí.

Po šesti porážkách se dočkalo výhry poslední Brno. V duelu týmů ze spodku tabulky si poradilo s USK Praha 80:74 a vrátilo soupeři říjnovou prohru.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 18. kolo:

Ostrava - Prostějov 78:75 (21:20, 49:43, 69:63)
Nejvíce bodů: Beaumont 25, Rohde 17, Muirhead 13, Zbránek 10 - Šteffel 15, Marko 11, Mrviš 10. Fauly: 18:20. Trestné hody: 17/10 - 16/13. Trojky: 6:8. Doskoky: 28:26.

Jindřichův Hradec - Ústí nad Labem 97:113 (24:28, 51:47, 72:77)
Nejvíce bodů: Robinson 37, Autrey 21, White 15, Zuzák 12 - Vette 28, Laroche 24, Alič 18, Barber 15, Pecka 13. Fauly: 29:20. Trestné hody: 22/15 - 32/21. Trojky: 8:8. Doskoky: 38:37.

Brno - USK Praha 80:74 (20:26, 43:40, 56:55)
Nejvíce bodů: Krakovič 19, Prášil 15, Dygrýn a Šiška po 12, Semerád 11 - Krusič 29, Feštr 14, Nikolič 13. Fauly: 22:25. Trestné hody: 29/22 - 20/18. Trojky: 6:4. Doskoky: 20:27.

Pardubice - Kolín 66:64 (14:19, 41:37, 55:53)
Nejvíce bodů: Pandula 24, Půlpán, Sanders a Škranc po 10 - Field 18, Chán 17, Machač 12. Fauly: 18:20. Trestné hody: 17/8 - 18/10. Trojky: 4:4. Doskoky: 39:45.