SESTŘIHOpava po fantastickém obratu vybojovala v NBL bronz

Nahrávám video
Strhující konec druhého poločasu a závěr utkání o bronz Basket Brno – BK Opava
Zdroj: ČT sport

Bronzové medaile v NBL získali basketbalisté Opavy. V rozhodujícím zápase v Brně zvítězili po dramatickém obratu 102:101 po prodloužení a sérii vyhráli 2:1 na zápasy. Slezané dokonali otočku i v sérii a vybojovali první cenný kov od zisku titulu v roce 2023. Brno na loňské stříbro nenavázalo.

Dlouho se zdálo, že se Brňané oklepali ze čtvrtečního debaklu 65:96, který inkasovali v hale soupeře. V sedmém vzájemném zápase v sezoně směřovali k šestému vítězství. Před poločasem vedli až o 16 bodů a ještě do poslední čtvrtiny šli s vedením 74:62.

Nahrávám video
Opava na konci poločasu stahuje náskok Brna na 52:41
Zdroj: ČT sport

Nezvládli ale koncovku, v níž se hosté zejména díky zkušenému kapitánovi Jakubu Šiřinovi dostali na kontakt. Poté, co čtvrt minuty před koncem proměnil domácí David Jelínek jen jeden trestný hod, smazal pět sekund před klaksonem tříbodový rozdíl těžkou trojkou Clevon Brown.

V prodloužení dal za Slezany Wesley Person devět ze svých 19 bodů v zápase a po Šiřinově páté a celkově patnácté opavské trojce v utkání to bylo 27 sekund před koncem nastavení 99:92. Přesto se ještě Brňané vzchopili. Také Tevin Olison to v přidané pětiminutovce díky dvěma trojkám v posledních 14 sekundách dotáhl na devět bodů, ale při přesné střele v závěrečné sekundě ještě potřeboval faul, aby Brno dostalo šanci vyrovnat z trestného hodu. Soupeř si ale dal pozor.

Poslední koš udělal z Olisona nejlepšího střelce zápasu, s 22 body o jeden předčil Šiřinu.

Výsledek utkání o 3. místo v play-off basketbalové ligy mužů

Brno – Opava 101:102 po prodl. (31:27, 52:41, 74:62, 86:86)
Nejvíce bodů: Olison 22, Jelínek a Kalu po 19 – Šiřina 21, Brown a Person po 19. Konečný stav série: 1:2.