Nymburk zdolal basketbalisty Svitav i počtvrté a vyhlíží finále
Basketbalisté Nymburku dál míří k patnáctému ligovému titulu za sebou nejkratší možnou cestou. V semifinále vyhráli ve Svitavách i čtvrtý zápas, tentokrát 97:65, a mohou v klidu čekat na finálového soupeře, jímž budou Pardubice, nebo Opava.
![](https://fs.ceskatelevize.cz/cache/image/NjU1MGY2N2MxMzQzODY1MwrtJ8_YT72vcb1-2h7nYyONcZ6yeAc3_-aCwpwOxBH8mlE9PFMUHyzvYhlUgZHvSLtV12fGVK9nwNpdclCr6HzjXdmRDnYOk9Jfjwy7vgVEl1tNpMwVruz2uT6WOJU6Nd3Q9ValT-Cizn1TJSV6NlbVLGe5icCOewVPdSmS2Xn9oXUfQhdUwEQ0L0A2huzXiQ.jpg)
Nymburský Kendrick Ray
zdroj: ČTK
autor: Vostárek Josef
Nymburk neprohrál v základní části ani ve čtvrtfinále s Kolínem a Tuři ze Svitav s ním dokázali držet krok jen v úvodním duelu, který prohráli o devět bodů.
V dalším pokračování už favorit soutěže žádné drama nepřipustil a vítězil minimálně dvacetibodovým rozdílem. V sobotu hosté vyhráli už první čtvrtinu o 13 bodů a přiblížili se až na tři body ke stovce.