Slovensko - Česko

Nymburk se s Děčínem věru nemazlil, nasázel mu 115 bodů

Vítězné ligové série favoritů neskončily. Mistrovský Nymburk po rekordním střeleckém výkonu sezony deklasoval Děčín 115:53 a oslavil šestou výhru v řadě. Opava, která má v tabulce stejnou bilanci jako vedoucí Středočeši, vybojovala už deváté vítězství za sebou nad Olomouckem (91:86). USK zvítězil v Ústí nad Labem 83:81.

USK vyhrálo počtvrté za sebou, po obratu v závěru uspělo v Ústí

Děčín držel doma krok s Nymburkem jen osm minut v úvodní čtvrtině, kterou nakonec prohrál o sedm bodů. Pak už favorité jen zvyšovali skóre, přestože příležitost dostali všichni hráči z lavičky. Ve třetí čtvrtině povolil Nymburk domácím Válečníkům jen sedm bodů a drtivou šňůrou 27:0 definitivně rozhodl.

Nymburští oslavili nejvyšší ligovou výhru od října 2017, kdy porazili Olomoucko rovněž o 62 bodů, a nadělili tak trenérovi Orenu Amielovi dárek k 49. narozeninám. "Pro nás je hlavní nasazení, se kterým jdeme do zápasu. A přístup hráčů byl dnes perfektní. Když se nastoupí s takovým nasazením, tak se vždy dostaví i sebevědomí. To se dnes ukázalo," pochválil Amiel své svěřence, kteří stříleli s úspěšností 64 procent za dva body a 54 procent za tři body.

Nejlepšího střelce domácích Ondřeje Šišku nymburští hráči zcela vymazali a povolili mu jen dva body. "Ondra Šiška hraje tuto sezonu velmi dobře a my respektujeme každého soupeře a řádně se na něj připravujeme. Pak je to o tom, jak jsme v obraně pozorní. A to jsme dnes byli. Odvedli jsme na něm velmi dobrou práci," konstatoval Amiel.

Opava musela na hřišti posledního Olomoucka výhru zachraňovat až v závěrečné čtvrtině. Poločas vyhráli domácí rozdílem 12 bodů, Opava zahájila obrat necelé čtyři minuty před koncem třetí čtvrtiny, kdy od stavu 64:75 otočila dvanáctibodovou šňůrou na 76:75.

Také USK vybojovalo čtvrtou výhru v řadě až v koncovce poté, co ještě do poslední čtvrtiny šlo za stavu 61:63. Vyrovnaný závěr ale Pražané, kteří se stále musejí obejít bez rozehrávače Ondřeje Sehnala, zvládli.

"Dnes rozhodla bojovnost a nasazení na obou stranách hřiště. Soupeři chyběli od začátku Sehnal s Rikičem, v závěru, kdy se oba týmy přetahovaly o vedení, se zranil ještě Mareš, takže dohrávali až na pár výjimek jen kluci, kteří nemají žádné velké zkušenosti s nejvyšší soutěží. Bohužel po celý zápas více bojovali a výhru si prostě a jednoduše zasloužili," uznal trenér poražených Antonín Pištěcký.