Lyžování ČR 2024

Nymburk na úvod prohrál s belgickým mistrem

Ostende - Basketbalisté Nymburku vstoupili do Evropského poháru porážkou 83:90 na hřišti Ostende. Český šampion, který nastoupil bez klíčových hráčů Tre Simmonse a Petra Bendy, přitom v poslední čtvrtině smazal ztrátu a dostal se do tříbodového vedení, ale domácí znovu odskočili a výhru už nepustili.

Ostende, kterému jen těšně unikl postup do prestižní Euroligy, mělo od začátku navrch a už v první čtvrtině získalo dvouciferné vedení. Nymburk však postupně manko snižoval a v poslední čtvrtině dokonal obrat, k čemuž výrazně přispěl zdravotně indisponovaný pivot Dylan Page. Jenže to stálo hosty potřebné síly, které v závěru chyběly.

V dalších zápasech skupiny A vyhrálo Le Mans na hřišti Cibony Záhřeb 78:76 a Cantú doma udolalo Artland Quakenbrück 88:86. Nymburk je po prvním kole poslední. Za týden doma přivítá Cibonu Záhřeb.

Evropský pohár basketbalistů, skupina A - 1. kolo:

Ostende - ČEZ Basketball Nymburk 90:83 (27:17, 46:39, 65:59)

Nejvíce bodů: Stipanovič a Thompson po 19, Pomitka 14 - Mahalbašič 16, Page 13, Houška 12, Welsch a Palyza po 11. Rozhodčí: Martin (Šp.), Lucis (Lot.), Bardera (Fr.). Fauly: 24:22. Trestné hody: 16/10 - 22/19. Trojky: 10:6.

Cibona Záhřeb - Le Mans 76:78, Cantú - Quakenbrück 88:86.