BBV po 25 letech

Nymburk hladce vyhrál v Pardubicích, Brno uspělo v Opavě a je druhé

Nymburští basketbalisté v devátém kole ligové nadstavby zvítězili v Pardubicích jednoznačně 98:65. V utkání o druhé místo uspělo Brno v Opavě, USK Praha prohrál s Kolínem po prodloužení.

Pardubice prohrály s mistrovským Nymburkem podobným rozdílem jako v minulém domácím utkání, mezitím však Východočeši sehráli v soupeřově hale dva mnohem vyrovnanější zápasy a před měsícem tam podlehli jen o šest bodů. Tentokrát však od začátku beznadějně ztráceli, rozdíl ve skóre dosáhl až 40 bodů.

Brno v Opavě zvítězilo 87:74 zejména díky vyrovnanosti střelců a patří mu druhé místo. Třinácti body přispěla nová posila, ukrajinský reprezentant Oleksandr Mišula.

"V první čtvrtině jsme dělali lajdácké chyby. Hráči příliš přemýšleli o tom, kdo bude po dnešku druhý, a nesoustředili se dobře na utkání. Druhou čtvrtinu jsme sice vyhráli, ale druhý poločas byl již zcela v režii Brna," uznal opavský trenér Petr Czudek.

Kolín v závěru čtvrté čtvrtiny smazal v Praze sedmibodovou ztrátu a po prodloužení vyhrál 90:88. I souboj nejlepších střelců vyzněl pro hosty: Michal Mareš dal 36 bodů, domácí Nathaniel West o čtyři méně.