Svět motorů

Krejčí dal devět bodů, Satoranský dobře bránil, ale porážce od Clippers nezabránil

Vít Krejčí při prohře Oklahoma City s Minnesotou 102:132 odehrál 25 minut a měl devět bodů, dva doskoky a asistenci. Tomáš Satoranský při prohře Washingtonu na hřišti Los Angeles Clippers 109:115 skončil bez bodu, ale během 19 minut na hřišti zaujal svou bojovností a obranou.

Utkání LA Clippers - Washington
zdroj: ČTK/AP

Krejčí pokračuje v zajímavých výkonech, když nejprve skóroval po útočném doskoku, poté trefil trojku a poslední koš dal po chytrém uvolnění, kdy zmátl obránce pohybem a následně byl sám pod košem.

Oklahomě to však nepomohlo, jelikož už na začátku druhé půle prohrávala o 30 bodů a blíže jak na 19 bodů se už nedostala. Minnesotu totiž táhl Malik Beasley, který trefil hned 11 trojek a stanovil tak nový rekord týmu.

Celkem tak dal 33 bodů a pomohl Timberwolves k šesté výhře v řadě. Při jedenácté trojce, kterou překonal dosavadní rekord spoluhráče Anthonyho Edwardse, ho nerozhodila ani dobrá obrana Krejčího.

Ještě lepší obranu ukazoval Satoranský, který několikrát ve hře jeden na jednoho ubránil hvězdy soupeře a také několikrát získal míč pro spoluhráče. V útoku se do hry tolik nedostával, když měl jen dvě zakončení po driblinku. Jinak hlavně rozdával přihrávky.

Díky dobré obraně si ale vysloužil místo na hřišti i ve vyrovnané koncovce. Wizards ještě v poslední minutě vedli, ale klíčová byla trojka Nicolase Batuma 31 vteřin před koncem, která přinesla Clippers vedení a to už domácí díky trestným hodům uhájili. Wizards poslední dvě a půl minuty neskórovali.

Phoenixu se do sestavy vrátil Devin Booker a hned 23 body, 8 doskoky a 9 asistencemi pomohl k výhře 111:90 v souboji dvou nejlepších týmů obou konferencí s Miami.

Suns si 53. výhrou definitivně zajistili postup do play-off, přestože jim do konce základní části zbývá ještě 16 zápasů. I kdyby je však všechny prohráli, play-off je nemine.

Phoenix přitom v lednu podlehl Miami o 23 bodů, ale tentokráte jim dokázal prohru oplatit. "Určitě si to pamatovali a chtěli dnes ukázat, proč jsou nejlepší. Prostě nás přehráli,“ řekl trenér Miami Erik Spoelstra.

"Byl to jeden z nejlepších výkonů v obraně, jaký jsem kdy viděl. Kluci zahráli opravdu dobře," těšilo trenéra Suns Montyho Williamsona, jehož svěřenci porazili v této sezoně už všech 29 ostatních týmů. To se Suns povedlo naposledy v sezoně 2006/07.

Zápasy nabitý den přinesl i dva čtyřicetibodové výkony. Jayson Tatum 44 body řídil výhru Bostonu nad Charlotte 115:101. Janis Adetokunbo zas táhl Milwaukee k výhře 124:115 nad Atlantou 43 body a 12 doskoky. Bucks se díky šesté výhře za sebou dostali na druhé místo Východní konference.

Uspěly i oba nejhorší týmy soutěže a připsaly si sedmnácté výhry. Orlando zdolalo New Orleans 108:102. Houston si pak vyšlápl na trápící se Los Angeles Lakers 139:130 po prodloužení, když 32 body zazářil nováček Jalen Green. Deset bodů dal v prodloužení. Lakers nepomohl ani triple double LeBrona Jamese za 23 bodů, 14 doskoků a 12 asistencí.

Luka Dončič sice dal 31 bodů, ale jeho spoluhráči z Dallasu přidali už jen 46 bodů a Mavericks jasně prohráli s New Yorkem 77:107.

Výsledky:

Charlotte - Boston 101:115, Dallas - New York 77:107, Detroit - Chicago 108:114, Houston - LA Lakers 139:130 po prodl., LA Clippers - Washington 115:109 (za hosty Satoranský 1 doskok, 1 asistence), Miami - Phoenix 90:111, Milwaukee - Atlanta 124:115, Minnesota - Oklahoma City 132:102 (za hosty Krejčí 9 bodů, 2 doskoky, 1 asistence), New Orleans - Orlando 102:108, Sacramento - Denver 100:106, San Antonio - Toronto 104:119, Utah - Portland 123:85.