Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Jurečka potvrdil roli krále trojek. Utkání All Star Game ovládli hráči Západu

Letošní ročník All Star Game si podmanili v opavské hale basketbalisté výběru kapitána Tomáše Pomikálka ze Západu. Velký podíl na výhře 97:88 měl díky pětibodovým střelám nejužitečnější hráč utkání Anthony Walton. Přesnou mušku předvedl i Luděk Jurečka, který si podmanil soutěž v trojkách. Nejlepší dunky sobotního odpoledne předvedl olomoucký Adrio Bailey.

Halu mistrovské Opavy, zaplněnou 2574 fanoušky, dostal do varu před samotnou exhibicí už začátek soutěže jeden na jednoho. V utkání se potom diváci bavili sérií alley oopů, smečí a dalších parádních akcí.

V první čtvrtině přišly na řadu i úvodní pokusy z místa ohodnoceného pěti body, ale Petr Šafarčík za Východ ani vzápětí Matěj Svoboda za Západ neuspěli. Až ve druhé čtvrtině domácí Východ slavil první pětku díky Elyjahu Williamsovi. Na druhé straně ale Walton postupně nasázel z této pozice hned čtyři úspěšné pokusy a i díky tomu Západ vedl v poločase 56:46.

"Já před zápasem klukům řekl, že budu střílet jen za pět bodů. A fungovalo mi to, ačkoli kouč Tabellini nám říkal, ať za pět nestřílíme. A když dám jednu, můžu dát i druhou a třetí. Měl jsem šťastný den," řekl Walton, který z pětibodového bodu z pěti pokusů jen jednou neskóroval.

Východ stahoval ztrátu a v polovině závěrečné čtvrtiny ho parádní koncovka Jakuba Mokráně posunula do vedení 86:84. Konec ale patřil opět Západu a výsledek uzavřel další efektní smečí Ty Gordon.

Hráči si vychutnali skvělou atmosféru. "Užívali jsme si to, byli hodně hluční a zapálení do dění, při všech soutěžích. Pro mě tu být a stát se MVP při takové historické události v Opavě, to beru jako požehnání," prohlásil Walton, který loni proti Opavě bojoval v dresu Děčína ve finále.

"Byl jsem fakt překvapený, že mě nevybučeli. Vážně jsem čekal, že si zase něco vyslechnu, ale dnes byli lidé vážně skvělí. Opravdu je dnes moc oceňuju, chovali se ke mně dnes krásně a za to jim děkuju. Nabíjela nás ta energie, kterou sem fanoušci přinesli. Mám z toho skvělý pocit, miluju zápasy tady, fanoušci jsou tu vždycky emotivní a úžasní a dávají mi spoustu energie," dodal Walton.

Doprovodný program si podmanil Jurečka a cizinci

V přestávce po první čtvrtině vyhrál soutěž ve střelbě trojek opavský křídelník Luděk Jurečka, který ve finále předvedl 15 úspěšných pokusů z 25 v minutovém časovém limitu a porazil Michala Svobodu z Ostravy, který dal deset košů. V kvalifikaci o postup se Jurečka za velké podpory hlediště vystřílel dokonce dvacet bodů.

"Bylo to málo, sám nejsem spokojen s výkonem. Říkal jsem si, že bude potřeba výkon kolem dvaceti bodů, Michal mi to trochu ulehčil tím, že dal jen deset bodů. Kdybych to neproměnil ve vítězství, bylo by to hodně špatné. Postupně jsem se dostal přes deset bodů a věděl, že zbytek už jen dohazuju," zhodnotil svůj finálový výkon Jurečka, který soutěž trojkařů vyhrál i při Utkání hvězd v roce 2020 v Ústí nad Labem.

O poločasové přestávce vyvrcholila soutěž jeden na jednoho. Loňské prvenství obhajoval Jakub Mokráň, do finále se však neprobojoval. Jeho semifinálový přemožitel ze Slavie Praha Lesley Varner si následně vyšlápl i na brněnského Gregoryho Leea a po trojce z odskoku se tak radoval z těsné výhry 5:4.

Ve finále smečařské soutěže po třetí čtvrtině zdolal Adrio Bailey z Olomoucka pardubického mladíka Matyáše Vrábela. Ani ostatní účinkující se však za svoje výkony nemuseli stydět, včetně nejstaršího účastníka All Star Game Pavla Englického.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články