Ingram se blýskl 49 body a vítězná série Utahu je pryč

Vítězná série basketbalistů Utahu po deseti utkáních skončila. Na palubovce New Orleans prohráli 132:138 po prodloužení a nepomohl jim ani vyrovnaný osobní rekord Donovana Mitchella, který dal 46 bodů. Na domácí straně ho předčil Brandon Ingram, jenž si vylepšil osobní maximum na 49 bodů.

Brandon Ingram
zdroj: ČTK/AP

Utah měl momentálně nejlepší formu z celé soutěže. A vyhrát mohl i v New Orleans, kde ještě 28 vteřin před koncem normální hrací doby vedl o tři body. Pak ale skvěle hrající Ingram skóre 1,3 vteřiny před sirénou otočil na 122:121. Hosté však ještě stihli akci, při které byl faulován Rudy Gobert a mohl rozhodnout z trestných hodů. Proměnil ale jen druhý a poslal zápas do prodloužení.

V něm Utah vedl už 132:127, ale za poslední dvě a půl minuty už neskóroval a Pelicans šňůrou 11:0 vybojovali cenné vítězství. V zápase se oba celky třiadvacetkrát vystřídaly ve vedení a rovněž třiadvacetkrát bylo skóre vyrovnané. Ani jeden tým nevedl dvouciferným rozdílem.

Čtyřicetibodovou hranici pokořil také Kemba Walker, ale Boston i přes jeho 40 bodů podlehl nejlepšímu týmu soutěže Milwaukee 123:128. Pro Bucks to byla už pátá výhra za sebou, k níž 32 body, 17 doskoky a sedmi asistencemi přispěl nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo.

Milwaukee v zápase vedlo už o 27 bodů a ještě do poslední části šlo s náskokem 22 bodů. Pak ale Boston zápas alespoň zdramatizoval, když 38 vteřin před koncem snížil na rozdíl čtyř bodů. Bucks ale výhru uhájili. A to i díky skvělé střelbě za tři body, když trefili 16 z 31 pokusů.

Skvělým výkonem se blýskl také pivot Deandre Ayton, který dovedl Phoenix k vítězství 121:98 nad New Yorkem 26 body a osobním rekordem 21 doskoků. Devin Booker pomohl 29 body a Ricky Rubio 25 body a 13 asistencemi. Hrajeme jeden za druhého, protože víme, že bez týmového úspěchu nedosáhneme ani na individuální uznání," komentoval Ayton fakt, že Phoenix měl potřetí z posledních čtyř zápasů alespoň pět dvouciferných střelců.

Zaváhání Utahu využili k návratu na třetí místo Západní konference Los Angeles Clippers, kteří přehráli Orlando 122:95. Kawhi Leonard k tomu přispěl 32 body.

Nejhorší tým soutěže Golden State byl blízko překvapivé výhře nad druhým týmem Západní konference Denverem, když vedl po většinu zápasu, a to až o 19 bodů. Ještě 15 vteřin před koncem závěrečné čtvrtiny držel po trojce Erica Paschalla vedení 113:111. Jenže Denver stihl srovnat zásluhou Nikoly Jokiče a pak vyhrál v prodloužení 134:131. Pro Warriors to byla desátá porážka za sebou.

Výsledky:

Golden State - Denver 131:134 po prodl., LA Clippers - Orlando 122:95, Milwaukee - Boston 128:123, New Orleans - Utah 138:132 po prodl., New York - Phoenix 98:121.