ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Durant zazářil 45 body a dotáhl Nets k vítězství nad Orlandem, Hawks nezastavili Embiida

Nejlepším střelcem večera v NBA byl Kevin Durant, který 45 body nasměroval Brooklyn Nets k výhře 109:102 nad Orlandem. Velký podíl na vítězství Philadelphie 104:101 nad Atlantou měl při návratu do sestavy po zranění nohy Joel Embiid, jenž dal posledních 11 bodů Sixers, zařídil obrat a celkem nastřílel 30 bodů. V dresu poražených Hawks zůstal jen na lavičce český rozehrávač Vít Krejčí.

Kevin Durant z Brooklynu Nets v akci
zdroj: Reuters autor: Brad Penner

Embiid vynechal poslední čtyři zápasy, ale pauza na něm nebyla znát. A to zejména v poslední minutě, do které šli Sixers se ztrátou tří bodů. Ale Embiid dal dva koše po sobě a zakončil zápas třemi trestnými hody. Atlanta naopak v posledních dvou minutách dala jediný bod a prohrála potřetí za sebou.

"Nejdůležitější je, aby hráč dokázal skórovat při posledních akcích zápasů. A to se mi povedlo. Těší mě, že jsem mohl týmu pomoci, když mě potřeboval," řekl Embiid.

Durant trefil 19 z 24 střeleckých pokusů a zaznamenal sezonní bodové maximum. Klíčový byl jeho výkon zejména ve třetí čtvrtině, v níž 19 body pomohl Brooklynu dostat se do vedení, které už domácí uhájili.

Jen o bod méně nastřílel Devin Booker, který pomohl Phoenixu k výhře 122:117 nad Sacramentem. Suns nadále drží první příčku v tabulce Západní konference před Denverem, který vyhrál 129:113 nad Houstonem. Nikola Jokič k tomu přispěl 32 body, 12 doskoky a 8 asistencemi. Jamal Murray přidal 31 bodů.

Lídrem celé soutěže zůstává Boston, který rozstřílel Charlotte 140:105. Jayson Tatum dal 35 bodů, Marcus Smart mu pomohl 22 body a životními 15 asistencemi. Celtics zápas rozhodli už v první čtvrtině, kterou ovládli 45:19.

Osobní rekord zaznamenal i Kristaps Porzingis, který 41 body řídil výhru Washingtonu nad Minnesotou 142:127. Mimo jiné trefil šest trojek. Pro Minnesotu byla prohra o to bolestnější, že ve třetí čtvrtině přišla o svou hvězdu Karla-Anthonyho Townse, kterému museli spoluhráči pomoci z palubovky, jelikož nemohl došlápnout na pravou nohu.

Utah prožívá první krizi v sezoně, protože po velmi dobrém začátku prohrál už popáté za sebou. Tentokrát nestačil na Chicago (107:114) a nepomohlo mu ani 32 bodů Lauriho Markkanena.

Indiana střelou nováčka Andrewa Nembharda v poslední sekundě zvítězila 116:115 v Los Angeles nad Lakers. Ti po delší době nastoupili v kompletním složení a po většinu zápasu vedli, a to až o 17 bodů. Ale 38 sekund před koncem vyrovnal Tyrese Haliburton. LeBron James sice vrátil Lakers vedení, jenže poslední akci měli Pacers. Myles Turner se sice netrefil, ale Haliburton doskočil, nahrál a Nembhard trojkou rozhodl.

NBA:

Boston - Charlotte 140:105, Brooklyn - Orlando 109:102, Denver - Houston 129:113, LA Lakers - Indiana 115:116, New Orleans - Oklahoma City 105:101, Philadelphia - Atlanta 104:101, Sacramento - Phoenix 117:122, Toronto - Cleveland 100:88, Utah - Chicago 107:114, Washington - Minnesota 142:127.