Buly - debata expertů

Češky na úvod ME basketbalistek do 20 let nestačily na Rusko

České basketbalistky do 20 let vstoupily do domácího mistrovství Evropy prohrou s Ruskem 43:58. Trápily se v útoku a favoritkám podlehly 43:58. Domácímu týmu nepomohlo ani 14 bodů Kristýny Brabencové či double double za 10 bodů a 10 doskoků Veroniky Voráčkové.

Basketbalistky do 20 let prohrály na ME s Ruskem

"Vyhrál lepší tým, o tom není pochyb. První polovina byla hodně vyrovnaná a měli jsme po ní vést aspoň o sedm bodů, ale udělali jsme několik chyb, kvůli kterým jsme dokonce prohrávali," řekl kouč českého týmu Ken Scalabroni.

Češky se na začátku utkání nemohly prosadit. První bod zaznamenala až ve 4. minutě Šípová z trestného hodu. Rusky vedly po první čtvrtině 16:8, ale úvod druhého dějství nezvládly a domácí basketbalistky šňůrou jedenácti bodů vývoj otočily.

V této části hry Češky držela především Kristýna Brabencová, která si v prvním poločase připsala 12 bodů. Mizerná střelba českých reprezentantek ale po přestávce přetrvávala a Rusky zápas definitivně rozhodly.

V závěru třetí čtvrtiny si vypracovaly až více než desetibodový náskok a nakonec nad českými basketbalistkami zvítězily 58:43. "Naše problémy z první půle se ještě více přenesly do druhého poločasu, měli jsme problémy na rozehrávce i na doskoku a soupeř nás přehrál," doplnil Scalabroni.

V neděli domácí basketbalistky nastoupí v 18:00 proti Švédsku, které dalo Polsku jen 30 bodů a prohrálo 30:58. S Polkami se Češky utkají v pondělí. Všechny celky ze skupiny postoupí do osmifinále.