Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

České basketbalistky schytaly na úvod kvalifikace ME debakl od Německa

České basketbalistky na startu kvalifikace mistrovství Evropy podlehly Německu vysoko 41:85. Svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové mají jakožto jedna z pořadatelských zemí postup jistý. Češkám se nedařilo při střelbě, nejúspěšnější byla s deseti body Veronika Voráčková.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Česko – Německo

"Byl to velice náročný zápas proti velmi kvalitnímu soupeři a hrály jsme v oslabené sestavě, vyfaulovala se nám i jedna z nejlepších hráček Natálie Stoupalová," shrnula autorka sedmi bodů Anežka Kopecká.

V německém týmu zářily především sestry Saballyovy. Zkušenější Satou byla s 21 body nejlepší střelkyní a mladší Nyara, která v současné době hájí barvy ZVVZ USK Praha, zaznamenala double double díky 17 bodům a 13 doskokům.

"Jsou to obě výborné hráčky, které hrály Euroligu i WNBA, takže z toho mohou plynout pro nás jen zkušenosti. Je jasné, že nás pod košem přehrály, protože tam mají o hodně vyšší i silovější hráčky, ale i my jsme si byly schopné otevřené střely najít. Myslím, že jsme měly docela hodně otevřených střel a spoustu nám toho nepadlo," dodala Kopecká.

Debut v národním týmu si odbyly před 1318 diváky Kateřina Rokošová a Valentýna Kadlecová. Češky, které nastoupily bez nemocné Veroniky Šípové a zraněné Kateřiny Zeithammerové, měly slibný úvod. Díky čtyřem bodům Emmy Čechové se po 135 sekundách ujaly vedení 4:0, pak ale měly pět minut a 11 sekund střelecký výpadek a Němky při něm předvedly čtrnáctibodovou šňůru.

Tu přerušila až Kopecká. O chvíli později Kateřina Galíčková trojkou snížila na 9:16, ale podobně se na přelomu první a druhé čtvrtiny prosadily Alina Hartmannová a Svenja Brunckhorstová, která pak další trojkou získala už čtrnáctibodový náskok.

Mezi 15. a 16. minutou poprvé od začátku utkání český tým skóroval dvakrát za sebou díky Julii Pospíšilové a prvním bodům v reprezentaci Rokošové, ale Němky osmibodovou šňůrou zase unikly na 37:19. Pak se trefila Voráčková, další série hostů však znamenala do poločasu vedení už o 22 bodů.

Druhou půli začala košem Voráčková, jenže zápas byl plně v režii týmu kanadské trenérky Lisy Thomaidisové, který dal 13 bodů v řadě a vedl 54:21. Oslabený český výběr v sestavě jen s pěti hráčkami, které v červnu na ME v Lublani sahaly proti Němkám v duelu o 5. až 8. místo po úspěchu a až do prodloužení i postupu na kvalifikaci o olympijské hry v Paříži, nedokázal síle soupeřek čelit.

Po trojce Alexandry Wilkeové s klaksonem utrpěly porážku o 44 bodů a překonaly tak debakl z úvodu červnového ME v Tel Avivu, kde pozdějším šampionkám Belgičankám podlehly 41:84.

"Musíme dát hlavu nahoru a víc spolu komunikovat a myslím, že by to mohlo být určitě v Řecku lepší. S holkama si sedneme, něco si řekneme a bude to určitě lepší. Také jsme si říkaly, že by ten zápas mohl být o něco lehčí. Samozřejmě nějaký skauting a video teprve mít budeme, takže se na ně, doufám, dobře připravíme," dodala Kopecká.

Další duel ve skupině I, kterou tvoří pořadatelské země a jistí účastníci šampionátu, sehrají Češky v neděli v Chalkidě proti domácímu Řecku. Přímý přenos nabídne ČT sport i ČT sport Plus.

Česko – Německo 41:85 (9:19, 19:41, 27:62)

Sestava a body Česka: Voráčková 10, Čechová 9, Pospíšilová 2, Hamzová 1, Stoupalová  Kopecká 7, G. Andělová 5, Galíčková 3, Rokošová 2, Malíková 2, Kadlecová.

Nejvíce bodů Německa: S. Saballyová 21, N. Saballyová 17, Brunckhorstová, Hartmannová a Wilkeová všechny 9.

Fauly: 16:11. Trestné hody: 5/4  22/18. Trojky: 3:11. Doskoky: 50:52.

Itálie - Řecko 76:67 (24:10, 39:31, 53:48).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články