EP Benátky nad Jizerou

Brooklyn prohrál v Miami a znovu přišel o Duranta

Basketbalisté Miami porazili v NBA Brooklyn 109:107, vítězství zařídil v poslední vteřině Bam Adebayo. Tým Heat tak drží sedmou příčku ve Východní konferenci a stále má naději na posun do nejlepší šestky znamenající přímý postup do play-off. Brooklyn zůstal druhý, ale opět přišel o svou hvězdu Kevina Duranta, který už po čtyřech minutách na palubovce odstoupil s poraněným stehenním svalem.

Utkání Miami - Brooklyn
zdroj: USA Today Sports autor: Jim Rassol

Oba celky se pravidelně střídaly ve vedení a ani jednomu se nepovedlo odskočit na více než sedm bodů. Brooklyn při absenci Jamese Hardena a zranění Duranta táhl se 30 body Landry Shamet.

Jeho dvě trojky přispěly k tomu, že Brooklyn se šňůrou 13:0 ujal v poslední čtvrtině vedení o šest bodů. Poslední tři a půl minuty ale patřily Miami a jejich šňůře 8:0.

Goran Dragič nejprve nahrál na smeč Adebayovi, pak se po jeho asistenci trefil i Trevor Ariza a následně sám slovinský veterán Dragič srovnal skóre, když po doskoku předběhl celou obranu.

Na druhé straně Kyrie Irving neproměnil trojkový pokus, a tak dostali domácí šanci rozhodnout. Míč si vzal Adebayo a střelou z hranice vymezeného území u koše zařídil vítězství. Zápas zakončil s 21 body a 15 doskoky.

"Udělal to dobře. Když si vzal míč, podíval se na mě a očima jsme si řekli, ať si nechá poslední akci. A zvládl to skvěle," chválil Adebaya trenér Eric Spoelstra. "Cítil jsem, že tohle je můj moment," dodal Adebayo.

Šesté místo před Miami nadále drží New York, který zdolal New Orleans 122:112 po prodloužení a připsal si už šestou výhru za sebou, což je pro Knicks nejvíce od sezony 2013/14. Julius Randle k tomu přispěl 33 body a 10 asistencemi. Derrick Rose mu pomohl 23 body.

Atlanta přestřílela Indianu 129:117 a hned čtyři hráči Hawks dali přes 23 bodů. Nejvíce měl Trae Young s 34 body a 11 asistencemi, Clint Capela přidal 25 bodů a 24 doskoků.

Potřetí za sebou uspělo Toronto, které zdolalo Oklahomu City 112:106 a na desátém místě Východní konference znamenajícím poslední místo pro předkolo tak nahradilo Chicago s českým reprezentantem Tomášem Satoranským. Bulls ale mají dva zápasy k dobru.

Ani 37 bodů Luky Dončiče nepomohlo Dallasu odvrátit porážku 107:121 se Sacramentem, které uspělo poprvé po devíti zápasech.

Dallas tak nevyužil možnost ze sedmé příčky přiblížit se přímému postupu do play-off, jelikož šestý Portland bez zraněného Damiana Lillarda prohrál s Charlotte 101:109. Hornets táhl s 34 body a 10 asistencemi Terry Rozier.

Výsledky nedělních zápasů NBA:

Atlanta - Indiana 129:117, Charlotte - Portland 109:101, Dallas - Sacramento 107:121, LA Clippers - Minnesota 124:105, Miami - Brooklyn 109:107, New York - New Orleans 122:112 po prodloužení, Orlando - Houston 110:114, Toronto - Oklahoma City 112:106.