MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Basketbaloví junioři kolegyně nenapodobí. Reprezentanti vypadli na ME už v osmifinále

Juniorští basketbalisté vypadli na mistrovství Evropy v Podgorici v osmifinále po těsné porážce s domácí Černou Horou 78:80.

Utkání Česko – Černá Hora na ME juniorů
zdroj: FIBA

Svěřenci trenéra Lukáše Pivody v úvodu poslední čtvrtiny vedli 67:60, ale soupeř vyrovnal a dramatickou koncovku rozhodl ve svůj prospěch. Trojka Ondřeje Hanzlíka, která uzavřela skóre, už přišla pozdě.

Hanzlík proměnil v zápase pět z osmi trojek a dal celkem 17 bodů. Ještě o dva body více nasbíral nejlepší český střelec v utkání Ondřej Švec.

Český tým vyhrál na šampionátu jen úvodní zápas ve skupině s Ukrajinou, kterou porazil po prodloužení. Poté prohrál se Španělskem a Litvou.

Nezdar s Černohorci připravil juniory o možnost napodobit české basketbalistky do 20 let, které minulý týden v Šoproni vybojovaly evropské stříbro.