Basketbalistky VŠ Praha vypadly z Evropského poháru s Kurskem

Kursk (Rusko) - Basketbalistky VŠ Praha prohrály i druhý osmifinálový zápas Evropského poháru s Dynamem Kursk a v soutěži končí. Favorizovaný obhájce trofeje je na vlastním hřišti deklasoval 81:51, první utkání v Praze Češky prohrály o tři body 63:66.

Basketbalistky VŠ Praha
zdroj: Isifa/MAFRA autor: František Vlček

Hráčkám Kursku stačilo 53 vteřin k rychlému vedení 7:0 a jejich drtivý nástup v úvodní čtvrtině rozhodl zápas. Pražanky sice ve druhé a třetí čtvrtině hru vyrovnaly a třetí část dokonce o bod vyhrály, náskok domácích ale smazat nedokázaly.

Nejlepší střelkyní českého týmu byla Marshae Dotsonová, která dala 16 bodů a přidala šest doskoků. Karolína Elhotová si připsala deset bodů a 10 doskoků. Domácí ofenzivu opět táhla Epiphanny Princeová, která za 15 minut nasbírala 17 bodů a devět doskočených míčů.

Dynamo Kursk - VŠ Praha 81:51 (29:8, 47:24, 59:37)

Nejvíce bodů: Princeová 17, Bimbaiteová 11, Johnsonová a Lisinová po 10 - Dotsonová 16, Elhotová 10, Tarasovová 9. Trestné hody: 17/14 - 14/13. Fauly: 14:12. Trojky: 3:0. První zápas 66:63. Konečný stav série 2:0, postupuje Kursk.