Sportfilm festivalové ozvěny 2024

Basketbalistky USK prohrály první čtvrtinu, nakonec ale Ostravu stejně smetly

Basketbalistky USK Praha při návratu na ligové palubovky po zdravotní pauze porazily SBŠ Ostrava po pomalejším rozjezdu 79:37. České šampionky prohrály v domácí hale první čtvrtinu s outsiderem 14:20, pak ale zápasu dominovaly. Třetí desetiminutovku ovládly dokonce bez inkasovaného bodu 26:0, soupeři ve druhém poločasu trvalo přes 18 minut, než dal koš z pole.

Obhájkyně titulu i druhý zápas v sezoně odehrály bez amerických opor Allysy Thomasové a Brionny Jonesové a téměř celé utkání byly v sedmi, než v závěru dostala premiérově příležitost trojice mladých hráček.

Nejstarší z nich, osmnáctiletá Tereza Jenková, pak v předposlední minutě prolomila střeleckou smůlu domácích z tříbodové vzdálenosti a svým jediným pokusem v utkání upravila nelichotivou týmovou bilanci zpoza oblouku na 1-21.

Nejlepší hráčkou USK byla Simona Sklenářová s 19 body a 9 doskoky, double double za 17 bodů a 10 doskočených míčů přidala María Condeová.

Ostravský tým se střelecky zcela odmlčel od 19. do 36. minuty, kdy se z trestných hodů prosadila s devíti body jejich nejlepší střelkyně Adéla Smutná.

Přerušila tím sérii 34 inkasovaných bodů, z pole pak Ostravanky skórovaly ve druhém poločase poprvé až v předposlední minutě.