58. Rally Šumava Klatovy

Basketbalistky USK převálcovaly Strakonice. KP Brno zvládlo duel se Slovankou

Zápas prvního týmu tabulky s posledním neměl vážnější zápletku. Basketbalistky USK vyhrály ve 13. ligovém kole na hřišti Strakonic vysoko 126:45. Nejlepší střelkyně ženské ligy Brionna Jonesová nasázela 27 bodů, za dvacet minut na palubovce zapsala také jedenáct doskoků. Hráčky KP Brno potvrdily roli mírných favoritek se Slovankou, kterou porazily 89:53. Slavia zvítězila v Ostravě 67:56.

V jednoznačném utkání Strakonicím hrubě nevyšla jen třetí čtvrtina, kterou prohrály 2:31. Dnešní porážka s USK je pro jihočeský tým nejmilosrdnější z posledních čtyř vzájemných zápasů –⁠ v předchozích duelech inkasovaly 155, 127 a 147 bodů.

Deseti body se podílela na vítězství favorita Veronika Voráčková a už jen tři body jí chybí k pokoření hranice 1000 bodů v domácí nejvyšší soutěži.

První zápas v novém roce zvládly podle očekávání také Žabiny, které vyhrály v Chomutově 86:57. Druhý tým tabulky se v lize představil poprvé od konce listopadu, kdy podlehl USK a utrpěl dosud jedinou porážku.

Levharticím chyběla americká opora Jordan Reynoldsová, která kvůli problému s povolením k pobytu zůstává zatím v USA. Naopak návrat po mateřské pauze si odbyla Monika Satoranská, za deset minut na hřišti se mezi střelkyně nezapsala.

Na výhře Brna měly hlavní zásluhu nejlepší střelkyně zápasu Kateřina Zohnová s 27 body a Natalie Kucowská, která k 16 bodům přidala 21 doskoků, jimiž se postarala o rekord dosavadního průběhu ročníku.

V dresu Slovanky, které patří šestá příčka, dosáhla na jubilejních 2000 bodů v nejvyšší soutěži Denisa Harapesová. Domácí kapitánce k tomu stačil jediný bod, který v utkání zaznamenala.

Ostrava sice vstoupila do zápasu lépe, ale Slavia postupně skóre otočila. Pražanky za druhou výhrou za sebou nasměrovala 19 body včetně pěti trojek Eliška Mircová. V dresu domácích byla nejlepší střelkyní s 12 body Anna Kubíčková.

Basketbalová Renomia liga žen - 13. kolo:

Strakonice - USK Praha 45:126 (16:36, 30:61, 32:92) Nejvíce bodů: Junková 14, Rosecká 12, Horsáková 5 - Jonesová 27, Condeová 19, Stankovičová 16.

Chomutov - Žabiny Brno 57:86 (17:19, 25:44, 47:64) Nejvíce bodů: Kadlecová 22, Krejzová 15, Kučerová 8 - Beránková 17, Galíčková 14, Holmesová a Hamzová po 13.

Ostrava - Slavia Praha 56:67 (19:14, 31:32, 45:48) Nejvíce bodů: A. Kubíčková 12, Svetlíková 11, E. Kubíčková, Tarkovičová obě 9 - Mircová 19, Rokošová 14, Fikielová 12.

Slovanka MB - KP Brno 53:89 (13:22, 30:41, 36:68) Nejvíce bodů: Zeithammerová, Hálová obě 11, Pohunková 10 - Zohnová 27, Dudáčková 15, Kucowská 16.