Sokolský zpravodaj

Basketbalistky Hradce Králové ve dvou dnech porazily Slovanku i Chomutov

Basketbalistky Hradce Králové vybojovaly druhé hladké vítězství ve dvou dnech a zároveň poprvé v sezoně nastřílely přes sto bodů. Po pondělní výhře na palubovce Slovanky (81:65) dnes deklasovaly ve vlastní hale Chomutov 106:48. Díky pátému triumfu za sebou si Východočešky upevnily druhé místo v tabulce za USK Praha.

Basketbalistky Hradce Králové se radují po výhře nad Brnem
zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

Hradecké basketbalistky měly zápas s posledním týmem tabulky Slovankou od počátku pod kontrolou a vypracovaly si sedmnáctibodový náskok. Po přestávce se sice duel vyrovnal a poslední čtvrtinu dokonce Slovanka o bod vyhrála, stáhnout manko ale nedokázala.

O 53 bodů domácích se postarala trojice Svatoňová, Fučíková, Mahlerová, další hráčky Slovanky se ale výrazněji neprosadily. Lucie Svatoňová dala 19 bodů stejně jako nejlepší královéhradecká střelkyně Pamela Effangová.

Chomutovské Levhartice daly první koš zápasu 11. kola, ale pak už směřovaly ke třetí porážce za sebou. Po změně stran navíc zcela odpadly. Domácí tým v každém poločase nastřílel 53 bodů a v tom druhém jich dostal jen 14. Více bodů v jednom zápase v této sezoně nastřílely pouze hráčky USK, a to čtyřikrát.

Šest královéhradeckých střelkyň skórovalo dvouciferně, nejlepší byla s 21 body Michaela Matušková. Klára Marečková zaznamenala 16 bodů a 15 doskoků, na double double těsně nedosáhla Klára Vojtíková se 17 body a 9 doskoky.