Basketbalistky Brna se poosmnácté v řadě probojovali do finále ligy

Praha - Basketbalistky Brna jsou prvními jistými finalistkami. Postup si zajistily v nejkratším možném čase vítězstvím v třetím utkání série 70:57 v Trutnově. Druhé vítězství mají na svém kontě hráčky mistrovského USK, když VŠ Praha zdolaly až v prodloužení.

Frisco Brno v Trutnově od počátku vedlo, brzy si vypracovalo náskok 15:4 a po celý zbytek zápasu si udržovalo od soupeře bezpečný dvouciferný odstup. O vítězství a osmnáctou účast ve finále v řadě se zasloužila 25 body Hanušová, o bod méně nastřílela Abdiová.

Na finálové soupeřky si budou muset vicemistryně počkat nejméně do čtvrtka, kdy USK pojede  na palubovku VŠ Praha. Dnes měly hráčky USK se ziskem druhého vítězství plné ruce práce, soupeřky přemohly až v prodloužení. VŠ Praha zařídila prodloužení minutu před koncem úspěšnou trojkou třetí nejlepší střelkyně týmu Bartoňová, v něm však hostující tým nastřílel jen čtyři body a prohrál 74:82.