Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
WRC 2019

Basketbalisté se budou na mistrovství světa připravovat na několika turnajích

Tři turnaje absolvují basketbalisté v přípravě na světový šampionát, na nějž se národní tým kvalifikoval poprvé v samostatné historii a celkově po 37 letech. Začnou na konci července. Doma nastoupí proti Tunisku, Polsku a Jordánsku, v Hamburku je čekají Německo, Maďarsko a Polsko a těsně před šampionátem si v Soulu zahrají s Koreou, Angolou a Litvou.

Ondřej Balvín
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

Kde se bude hrát turnaj v Česku, se zatím nerozhodlo, ale jistý je termín: 9.–11. srpen. "Čeká nás mix evropských i exotických soupeřů, se kterými normálně nehrajeme," řekl na setkání s novináři manažer národního týmu Michal Šob.

V Hamburku se výběr kouče Ronena Ginzburga představí od 16. do 18. srpna a poté odletí do Koreje. Původně měla česká reprezentace hrát základní skupinu v Japonsku, ale pak se rozhodlo, že s hvězdami USA, Japonskem a Tureckem nastoupí v Šanghaji.

"Bylo těžké najít soupeře, ale nakonec máme dobrý mix mezi týmy, které hrají trochu jako Japonsko - asijský styl, i týmy, co hrají víc evropsky," přidal Ginzburg. "Jen jsme nenašli nikoho, kdo by hrál jako Amerika," dodal izraelský kouč s úsměvem.

Je nám líto, video expirovalo.
Češi se na MS v Číně utkají s USA, Tureckem a Japonskem

Do Soulu reprezentace odletí 22. srpna, den před uzávěrkou konečných nominací pro šampionát. "Z toho vyplývá, že tam už pojede kompletní dvanáctičlenný tým. Kdyby se někdo nedej bůh zranil, tak už nejde nominace změnit. Hodně federací se proti tomu snaží bojovat, ale FIBA je neoblomná," uvedl Šob.

Do šampionátu český tým vstoupí 1. září zápasem s vítězem posledních dvou mistrovství USA. O dva dny později čeká Ginzburgův tým Japonsko a 5. září nastoupí proti Turecku. První dva celky tabulky zamíří do osmifinálových skupin, zatímco zbylé dva budou hrát o 17. až 32. místo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy