HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Barcelona nevyužila mečbol, sérii s Krasnodarem rozhodne pátý zápas

Barcelona - O posledním semifinalistovi Evropské ligy basketbalistů rozhodne až pátý duel. Barcelona totiž doma prohrála 80:92 po prodloužení s Lokomotivem Kubaň Krasnodar, který tak srovnal sérii na 2:2. S deseti body patřil mezi klíčové postavy domácích Tomáš Satoranský. Rozhodující duel se hraje v úterý v Krasnodaru.

Tomáš Satoranský
zdroj: ČTK autor: David Šváb

Katalánci toužili sérii ukončit doma, jenže většinu utkání dotahovali vedení ruského celku. Ten po dvou předchozích jasných prohrách zabral a dělal vše pro prodloužení série.

Drama vyvrcholilo tři vteřiny před koncem normální hrací doby, kdy legenda Barcelony Juan Carlos Navarro k radosti zaplněné haly Palau Blaugrana srovnal na 76:76 a poslal duel do prodloužení. V něm však už opět kraloval Krasnodar a nedal Barceloně sebemenší šanci, když v nastavené pětiminutovce soupeře přehrál 16:4.

Čtvrtfinále play-off Evropské ligy basketbalistů - 4. zápas:

FC Barcelona - Kubaň Krasnodar 80:92 po prodl. (za domácí Satoranský 10 bodů, 5 doskoků, 2 asistence), stav série 2:2.