Čeští softbalisté si výhrou nad Dány zajistili účast ve finále domácího ME
Čeští softbalisté vyhráli na domácím mistrovství Evropy atraktivní duel se svým pravděpodobným finálovým soupeřem Dánskem 5:2. V předchozím čtvrtečním utkání přehráli Češi dalšího skandinávského soka ze Švédska 15:0 a stále zůstávají v Havlíčkově Brodě stoprocentní s jistotou boje o sedmé zlato v řadě. Přímé přenosy vysílá ČT sport a ČT sport Plus.

Zápas s dosud rovněž neporaženými Dány začal se zpožděním. Hned po prvním pálkaři rozhodčí duel kvůli blížící se bouřce a bleskům zhruba na 30 minut přerušili, po nucené pauze se pokračovalo navzdory místy hustému dešti.
Klíčovou pasáží byla pátá směna. Dánové nejdříve dokázali snížit na 2:3, vytasili se svou nadhazověčskou jedničkou, leč museli přihlížet dvoubodovému homerunu Jana Hlaváče, který zařídil českému celku opět bezpečný bodový náskok.
Ten už si svěřenci kouče Jaroslava Korčáka i díky výtečnému výkonu devatenáctiletého nadhazovače Matyáše Zelinky nenechali vzít a je dost možné že oba celky si zopakují setkání v sobotním finále.
Do utkání se Švédy vstoupili Češi dominantně. První směnu vyhráli 5:0, druhou dokonce 9:0 a po jednom doběhu ve třetí směně bylo jasno. Homeruny se po jednom blýskli George Harris a Martin Turek. Slavnostní nadhoz provedl kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Souček.
Češi si pojistili první místo v osmičlenné skupině. V pátek základní část uzavřou duelem s předposledním Chorvatskem. Dánové o postup do finále ještě zabojují v duelech s Velkou Británií a Nizozemskem. První dva týmy tabulky se v sobotu střetnou o zlato, celky na třetím a čtvrtém místě budou hrát o bronz.
Národní tým vládne evropským šampionátům nepřetržitě od roku 2012. Před dvěma lety prošel turnajem v Hörsholmu bez zaváhání a ve finále porazil domácí Dánsko 6:0. Na domácím ME útočí Češi na třinácté zlato v historii.