Následuje
Cyklotoulky

Čeští softbalisté zažili trápení v útoku a s Botswanou padli. O postup zabojují s Kubou

Čeští softbalisté si zkomplikovali boj o postup ze skupiny na mistrovství světa na domácí půdě. V důležitém utkání překvapivě podlehli Botswaně 2:4. Svěřenci Tomáše Kusého se v útoku trápili a na kopci se v dobrém světle ukázal nadhazovač Johannes Kagiso Mogale. K šanci na vytoužený postup do čtvrtfinále musí Češi ve čtvrtek v Havlíčkově Brodu porazit Kubu.

Český softbalista na MS David Mertl
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Softbalisté začali výborně. Zápas rozjel odpalem Václav Svoboda, Marek Malý dostal metu zdarma a oba skórovali po trefě Mikuláše Klase. Češi ještě měli dvě obsazené mety, ale po strikeoutu Patrika Kolkuse další bod nepřidali.

V útoku to ale z české strany bylo vše. Soupeř ve třetí směně při nadhozech Marka Josky i kvůli chybě Malého v zadním poli třemi body vývoj otočil. Ve třetí směně šel házet Jonáš Mach a od páté domácí jednička Michal Holobrádek. Ten měl po předchůdci dvě obsazené mety a po odpalu přidala Botswana čtvrtý bod.

Trenéři Botswany poslali do hry nejlepšího nadhazovače Kagisa Mogaleho a ten svou rychlostí nedovolil domácímu výběru ani jeden odpal. V poslední směně ještě měli Češi obsazené dvě mety bez autu, ale následně neodpálili. "Očekávali jsme, jak bude Mogale házet, měli jsme to naskautované a na videu, ale zase jsme to na pálce nezvládli," litoval Klas, autor dvou ze čtyř českých odpalů v utkání.

"Mrzí nás to. Zvládli jsme dobře začátek a pak přišla jedna smolná směna. Chyběl nám kousek, ale nešlo nám kontaktovat," prohlásil kouč Tomáš Kusý. "Mogale byl strůjcem jejich výhry. Ten jeho stoupavý nadhoz byl nad naše síly."

V případě výhry nad Kubou mají Češi jistotu čtvrtfinále bez ohledu na zápasy Mexika i Botswany, jelikož by vyšli nejlépe ze vzájemné čtyřčlenné minitabulky. "Dáme do toho všechno," řekl Kusý směrem k zápasu s Kubou. "Kuba hraje kvalitně, ale věřím, že na ně máme, a když do toho dáme srdíčko, tak to zvládneme," dodal Klas.

Mistrovství světa mužů v softbalu v Praze:

Skupina A:

ČR - Botswana 2:4.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy