Následuje
SP Německo

Baseballisté v kvalifikaci WBC vzdorovali favorizovanému Mexiku, nakonec padli

Mexicali (Mexiko) – První utkání kvalifikace World Baseball Classic 2017 přineslo českým baseballistům porážku. S favorizovaným Mexikem prohráli těsně 1:2 a v souboji poražených týmů se dnes v Mexicali střetnou s Německem. Pouze výhra je udrží ve hře o jedno postupové místo do hlavního turnaje.

Zahájení kvalifikace World Baseball Classic
zdroj: ČTK/EFE/ autor: Alejandro Zepeda

Slavnostní zahájení před zápasem trvalo tři čtvrtě hodiny a zahajovací nadhoz hodil bývalý vítěz Světové série MLB nadhazovač Fernando Valenzuela.

Po první směně Češi prohrávali 0:2 a zdálo se, že domácí favorité půjdou za očekávanou jasnou výhrou. Víc bodů jim ale český tým nepovolil a k odpalu se nedostala ani hvězda Mexika, první metař Los Angelese Dodgers Adrian Gonzalez.

Češi se v prvních třech směnách v útoku neprosadili a sedm z devíti pálkařů se vrátilo na lavičku po strikeoutu. Nakonec se týmu povedli čtyři odpaly. O dva z nich se postaral vnější polař Matěj Hejma. Tím druhým zmrazil zaplněné tribuny, protože trefil v osmé směně homerun do pravého pole.

"Chtěl jsem brzo atakovat rychlý nadhoz. Věděl jsem, že balon je nahoře, a jediný, co jsem chtěl, bylo udržet ruce vevnitř, abych ho trefil. Bylo něco krásného dát homerun na takovém stadionu, diváci byli z toho hodně překvapení a tleskali," uvedl Hejma v tiskové zprávě českého výběru a doplnil: "Chtěli jsme ukázat, že máme šanci, a myslím si, že se nám to podařilo."

V závěrečné směně už ale Češi bod nepřidali. "Kluci bojovali a ke konci dokázali míče tvrdě trefovat. Sice nenašli díry v obraně soupeře, ale jsem na ně hrdý, jak se dokázali do zápasu vrátit," řekl kanadský kouč českého týmu Mike Griffin. "Češi hráli velmi dobře a bez chyb. Prakticky nás k ničemu nepustili. Samozřejmě kromě první směny," zhodnotil zápas trenér Mexika Edgar Gonzalez.

Ve druhém utkání Nikaragua porazila Německo až v dramatické koncovce 5:4 v nastavené desáté směně. Mexiko a Nikaragua se utkají o přímý postup do finále kvalifikační skupiny, poražený bude hrát s vítězem duelu ČR - Německo.

Baseballová kvalifikace pro World Baseball Classic 2017, 2. skupina v Mexicali (Mexiko):

Mexiko - ČR 2:1, Nikaragua - Německo 5:4 (v 10. směně).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy