Následuje
ODM 2020: Hokej

Výškař Bába splnil limit pro HME v Göteborgu

Ostrava - Výškař Jaroslav Bába potřetí v řadě vyhrál halový mítink Ostravská laťka. Výkonem 226 centimetrů navíc splnil hned v úvodním startu zimní sezony limit pro start na halovém mistrovství Evropy, které se uskuteční v březnu v Göteborgu. Za Bábou skončil se shodným výkonem Slovák Matúš Bubeník, třetí byl Bulhar Viktor Ninov. Mezi ženami vyhrála Magdaléna Nová výkonem 176 centimetrů.

Osmadvacetiletý rodák z nedaleké Karviné se ještě snažil zdolat 230 centimetrů, ale tři neúspěšně pokusy mu nemohly vzít radost z pokoření kvalifikačního limitu pro Göteborg. "Kéž by to bylo jako v roce 2011. To jsem tady taky hned napoprvé skočil limit, taky to bylo těch 226 a pak jsem celý rok skákal docela vysoko. Kdybych se mohl revanšovat za loňskou sezonu, vůbec bych se samozřejmě nezlobil," řekl Bába, halový vicemistr Evropy z roku 2011.

Bába se nyní může naplno soustředit na přípravu. Na technice je podle něj stále co vychytávat. "Pár věcí jsme s trenérem Janků změnili. Jaké, to si nechám pro sebe. Ale loňská sezona nebyla dobrá a po celkové analýze jsme došli k tomu, že něco zkusíme změnit," dodal Bába, který další větší mítinky pod střechou klasicky absolvuje v Hustopečích a Třinci na Moravské výškařské tour. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy