Volejbalový magazín

Vrabcová hlásí návrat, v ústeckém půlmaratonu byla z Češek lepší jen Joglová

Rychle zpátky do treter a nad očekávání dobře. Necelých pět měsíců po porodu se Eva Vrabcová Nývltová vrátila k závodům, v půlmaratonu v Ústí nad Labem skončila šestá. Časem 1:18:21 držitelka českého rekordu na této trati výrazně překonala své očekávání, neboť počítala spíš s výkonem kolem hodiny a 30 minut.

Eva Vrabcová Nývltová
zdroj: ČTK autor: Vladislav Galgonek

Z domácích běžkyň bronzovou medailistku z mistrovství Evropy v maratonu porazila jen Marcela Joglová. Vítězka červencového republikového šampionátu v půlmaratonu doběhla čtvrtá za 1:15:12. Závod vyhrála Němka Kristina Hendelová výkonem 1:13:29.

Mezi muži zvítězil Ukrajinec Bohdan-Ivan Horodyskyj časem 1:03:54. Nejlepší z českých běžců Vít Pavlišta skončil stejně jako Joglová těsně pod stupni vítězů. Pětatřicetiletý závodník Slovanu Liberec se ale mohl radovat z nového osobního rekordu 1:04:48. Pódium mu uniklo o 13 sekund.

Jubilejní desátý ročník půlmaratonu v Ústí nad Labem se kvůli koronaviru konal za mimořádných opatření. Dva tisíce běžců se postavilo na start s rouškou, kterou si mohli sundat po zahájení závodu. Z důvodů zvýšené hygieny chybělo na trase tradiční občerstvení.

Výsledky půlmaratonu v Ústí nad Labem

Muži: 1. Horodyskyj (Ukr.) 1:03:54, 2. El Otmani (It.) 1:04:00, 3. Roudolff-Levisse (Fr.) 1:04:35, 4. Pavlišta (Slovan Liberec) 1:04:48, ...7. Zemaník (Vítkovice) 1:07:27, 8. Vejmelka (Jablonné n/O) 1:09:56.

Ženy: 1. Hendelová (Něm.) 1:13:29, 2. Liguerosová-Díazová (Šp.) 1:14:17, 3. Maraouiová (It.) 1:14:34, 4. Joglová (FTVS Praha) 1:15:12, ...6. Vrabcová Nývltová (Runczech) 1:18:21, 7. Hrochová (Škoda Plzeň) 1:19:45.