Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v alpském lyžování Courchevel-Méribel (trénink sjezdu)

V tréninku to nevypadá vůbec špatně. Jsem na sebe v Birminghamu zvědavá, hlásí Mäki

Olympijská finalistka v běhu na 1500 metrů Kristiina Mäki se připravuje na Diamantovou ligu v Birminghamu. Na překonání osobního a českého rekordu 4:01,23 v první venkovní patnáctistovce v této sezoně nemyslí. Spokojená by byla s časem kolem 4:06. Přímý přenos sledujte v sobotu od 15:00 exkluzivně na ČT sport Plus.

Kristiina Mäki
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

"Začátky sezon jsou u mě trochu pomalejší, ale na druhou stranu to v tréninku nevypadá vůbec špatně, takže jsem na sebe zvědavá. Každopádně budu hodně nervózní, protože v rámci Diamantové ligy jsem běžela zatím čtyřikrát a povedl se mi vlastně jen jeden start," uvedla třicetiletá atletka.

Pozvánky na mítinky elitního atletického seriálu začala pravidelněji dostávat až po úspěchu na OH v Tokiu. Loni v srpnu skončila desátá v Lausanne a v září pak obsadila devátou příčku v závodě na jednu míli v Bruselu, což je její maximum v Diamantové lize. Dřívější dva starty měla v letech 2015 a 2019.

Doufá ve vlídnější počasí, než jaké zažila nedávno při mistrovství Finska v krosu. Tam bylo šest stupňů a ledový vítr. "To byla potřeba hřejivá mast, kterou pak člověk cítí ještě dva dny," pousmála se Mäki. "Je sice pravda, že Anglie bývá nevyzpytatelná, ale koukala jsem se a mělo by být v sobotu okolo 18 stupňů," věřila.

V Birminghamu bude závodit pět mílařek s osobními rekordy na 1500 metrů pod čtyři minuty včetně stříbrné olympijské medailistky z Tokia Laury Muirové. "Konkurence bude určitě velká, jak to na Diamantové lize bývá," komentovala soupeřky dcera finského otce a české matky.

Do Británie se vydá bez svého syna Kaapa i partnera Filipa Sasínka. "Filip bude závodit v Řecku, takže by to s malým nevycházelo. Kaapo si užije prarodiče," poznamenala Mäki.

Jejím hlavním cílem je mistrovství světa v Eugene, kde by chtěla útočit na svůj výkon z Tokia.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články