Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maďarsko - Švédsko

Šmahel znovu s přehledem ovládl Velkou kunratickou a téměř přesně se trefil do "svého" času

Jubilejní devadesátý ročník tradiční Velké kunratické vyhrál Michal Šmahel. Populární kros na 3100 metrů ovládl v čase 11:42,9 minuty, kterým překonal o tři desetiny svůj výkon z minulých dvou let, kdy dosáhl naprosto shodného času. Druhého Pavla Brlicu porazil o více než 46 sekund.

Je nám líto, video expirovalo.
Velká kunratická se běžela už podevadesáté

Mezi ženami zvítězila v závodě na 1900 metrů Bára Stýblová a zopakovala si prvenství z roku 2020. Zároveň byla nejrychlejší na trati přes Hrádek, kterou ženy běhají od roku 2008. Tříkilometrový závod ovládla už počtvrté.

Závodů na Velké kunratické na šesti různých tratí od 370 metrů určených dětem až po hlavní trasu se zúčastnilo kolem čtyř tisíc běžců. Už 64. start si připsal šestaosmdesátiletý rekordman Josef Vonášek.

A nechyběla ani řada známých osobností, například účastník Star Dance Vavřinec Hradilek, který stejně jako včera večer i nyní dotančil úspěšně do cíle. 

"Úžasný zážitek, to je taková bomba. Dneska tím, že mám s nohama ještě nějakou práci v týdnu, jsem si to dal na pohodu a až ke konci jsem začal zrychlovat. Poprvé, co jsem běžel Velkou kunratickou, jsem si užil nahoře výhledy," podopkl Hradilek, který závod dokončil v čase 17:49,4.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články