Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jelena Ostapenková - Karolína Plíšková

Přiznání po letech. Olympijský vítěz v desetiboji Schenk dopoval

Jako jeden z mála se držel ve skoku do výšky, své parádní disciplíně, valivého překonání laťky. Dodnes svým obdivuhodným straddlem drží desetibojařský rekord 227 cm. Po letech přišlo přiznání. Olympijský vítěz v desetiboji ze Soulu 1988 Christian Schenk si během atletické kariéry pomáhal zakázanými prostředky. Třiapadesátiletý předchůdce Roberta Změlíka na olympijském trůnu to uvedl v novém životopise, jehož ukázky uveřejnil deník Bild.

Doping
zdroj: ČTK/AP

"Nejprve jsem popíral, že bych někdy bral zakázané prostředky. Pak jsem to zmírnil na tvrzení, že jsem nikdy vědomě nedopoval. Oboje byla lež," uvedl Schenk, jenž v 80. letech reprezentoval tehdejší Německou demokratickou republiku.

V knize rodák z Rostocku přiznal, že užíval například anabolický steroid Oral Turinabol.

"Například na soustředění v Bulharsku jsem zažil, že se u jídla sportovcům dávaly na talíř různé pilulky. Říkali jsme jim lentilky. Nevím, co jsme tam tehdy hltali. Údajně to byly vitamíny a minerály," uvedl desetibojař s osobním rekordem 8500 bodů.

Vedle zlata ze Soulu získal Schenk bronz na ME ve Splitu v roce 1990 a MS v Tokiu o rok později. Kariéru ukončil v roce 1994.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy