Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín EURO 2020

Pražský maraton: Posun o několik týdnů, květnový termín ale zůstává

Ne na začátku, ale až na konci května by se letos měl běžet Pražský maraton. Posun o několik týdnů oznámili pořadatelé seriálu RunCzech, přesný termín ale ještě není znám. Pořadatelé věří, že závod budou moci uskutečnit, ve hře je několik různých variant maratonu. 

Pražský maraton 2019
zdroj: ČTK autor: Říhová Michaela

Pražský maraton, který je zároveň mistrovstvím republiky, je druhým největším závodem tohoto seriálu. Více účastníků má jen půlmaraton v Praze, který pořadatelé už v polovině ledna přesunuli z plánovaného jarního na zářijový termín.

S maratonem tehdy ještě vyčkávali. Koronavirus se v Česku stále šíří a není jasné, jestli a za jakých podmínek se budou moci na jaře konat větší sportovní akce pro veřejnost. "My můžeme jen předpokládat, jaké budou další kroky. Dostáváme od hygien a dalších autorit jen útržkovité informace, které se z týdne na týden mění," řekl zástupce pořadatelů Tomáš Coufal.

RunCzech zatím na rozdíl od organizátorů jiných velkých maratonů nepřistoupil k posunu na podzim. "Nikdo neví, jaká bude situace na podzim. Zdá se nám, že by konec května mohl být tím správným termínem, kdy jsme připraveni. Chceme dát atletům šanci splnit kritéria pro olympijské hry," řekl Coufal. Neočekává se příjezd cizinců, kteří tvoří až polovinu startovního pole, proto se zatím počítá s maximální kapacitou 5000 lidí.

Před prázdninami RunCzech obvykle pořádá ještě půlmaratony v Karlových Varech, Českých Budějovicích a Olomouci. Jejich organizace by byla i v případě pokračujících omezení jednodušší díky nižší kapacitě. 

Jen půlmaraton v Českých Budějovicích, který bývá začátkem června, by se musel v případě maratonu na konci května posunout. "Jakmile budeme vědět, co uděláme s květnovým maratonem, tak se bude odvíjet další kalendář," uvedl Coufal. Jasno o osudu maratonu by mělo být kolem Velikonoc.

Loni se z městských závodů RunCzech uskutečnil jen ten v Ústí nad Labem. Těsně před říjnovými omezeními se ještě pod hlavičkou tohoto seriálu konal trailový závod v Liberci. Jinak RunCzech organizoval jen mimořádné akce, jako byly závody na letištích nebo v pivovaru v Plzni.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy