Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

O druhé univerziádní zlato se postaral desetibojař Stráský. Malíková má na čtvrtce bronz

Druhá zlatá medaile pro českou výpravu na světové univerziádě. V čínském Čcheng-tu ji získal v desetiboji Vilém Stráský výkonem 7925 bodů. Další atletickou medaili získala Barbora Malíková, která byla třetí v běhu na 400 metrů.

Je nám líto, video expirovalo.
Stráský zlatem z univerziády navázal na svého trenéra Šebrleho

Stráský byl po úvodním dnu desetiboje druhý a své umístění ještě zlepšil. Útok na vysněnou osmitisícovou hranici atletovi Univerzity Brno sice nevyšel, ale na zlato i tak dosáhl v novém osobním rekordu 7925. Dosavadní maximum si posunul o 99 bodů.

Malíková finišovala ve finále čtvrtky za 52,66, přičemž ztratila jen čtyři setiny na druhou Američanku Corrssii Perryovou. Zvítězila favorizovaná Jihoafričanka Marlie Viljoenová v čase 52,38.

Těsně pod stupni vítězů skončil v běhu na 3000 metrů překážek Damián Vích. Svěřenec Jakuba Holuši byl ještě při náběhu do posledního kola ve hře o medaili, nakonec o ni přišel o 66 setin a byl čtvrtý v čase 8:41,50.

Po dvou atletických medailích, které rozšířily sbírku vybojovanou sportovními střelci, tak má česká výprava v Čcheng-tu sedm cenných kovů s bilancí dvou zlatých, jedné stříbrné a čtyř bronzových. Už nyní tak co do počtu tým vyrovnal předchozí univerziádu v Neapoli 2019, kde měli Češi sbírku 2-2-3.

Další cenný kov navíc už jistě přidají tenisté Jan Jermář s Victorem Sklenkou, kteří ve čtyřhře postoupili do semifinále, takže budou mít minimálně bronz.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články