Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bure Cup

Šalamounská rozhodnutí. V soutěži kladivářů i v běhu na 110 metrů překážek se udělí dva bronzy

Bronzová medaile se dá získat i za pokus s přešlapem. V soutěži kladivářů budou na mistrovství světa uděleny dva bronzy. Po polském protestu obsadí třetí místo i Wojciech Nowicki. Na původní bronzové příčce zůstane rovněž Maďar Bence Halász, ačkoliv jeho nejdelší hod měl být neplatný. Na krátkých překážkách získal dodatečně bronz Španěl Orlando Ortega, který doplatil na kolizi s padajícím Jamajčanem Omarem McLeodem.

Bence Halász
zdroj: ČTK/AP

V kladivu polská výprava reklamovala, že se Maďar Bence Halász po úvodním pokusu dlouhém 78,18 metru dotkl plochy mimo kruh. Jury jim v noci na základě videozáznamu dala za pravdu a posunula na třetí příčku Nowického, který v poslední sérii hodil 77,69.

Zároveň ale ponechala na bronzové příčce i Halásze, jehož úvodní pokus měl být neplatný. Pak už měl jen jeden platný pokus dlouhý 73,76 metru, což by znamenalo poslední místo ve finále. "Jury je přesvědčena, že rozhodnutí o prvním hodu ovlivnilo přístup maďarského atleta k jeho zbývajícím pokusům. Proto jury v zájmu férového přístupu k oběma sportovcům rozhodla, že by měly být uděleny dvě bronzové medaile," uvedla jury.

Je nám líto, video expirovalo.
Bronzový pokus kladiváře Halásze s přešlapem

Poláci tak získali v kladivu dvě medaile. Počtvrté za sebou se stal mistrem světa Pawel Fajdek. Ve finále vedl od začátku do konce, hned dvakrát přehodil hranici 80 metrů, jeho nejlepší pokus měřil 80,50.

Ortega v závěru finále na 110 metrů překážek doplatil na pád obhájce titulu McLeoda, který se mu ze sousední dráhy připletl do cesty. Španělský překážkář musel zpomalit a klesl z průběžného třetího místa na pátou příčku. Španělé podali protest, domáhali se opakování finále nebo umožnění sólového běhu pro Ortegu, případně udělení druhé bronzové medaile.

Jury ho nejdříve zamítla s tím, že se jedná o běžnou situaci v této disciplíně, ale pak své rozhodnutí přehodnotila. Ortega tak dostane bronzovou medaili stejně jako Francouz Pascal Martinot-Lagarde, který proběhl jako třetí cílem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články