Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej na zemi

Maslák, Staněk, Mäki a další. Halového šampionátu v Bělehradě se zúčastní 14 Čechů

Čtrnáct českých atletů a atletek odcestuje do Bělehradu na halové mistrovství světa, které proběhne od 18. do 20. března. Před čtyřmi lety v Birminghamu jich bylo o osm více. V týmu jsou i tuzemští rekordmani – překážkář Petr Svoboda, čtvrtkař Pavel Maslák a koulař Tomáš Staněk. Nejmladší členkou výpravy je osmnáctiletá sprinterka Eva Kubíčková.

Trojnásobný halový mistr světa Maslák pojede do srbské metropole jako úřadující šampion ze zatím posledního HMS, jež se uskutečnilo v roce 2018. Na šampionát se kvalifikoval díky vítězství v loňském ročníku World Indoor Tour. Letos však není ani českou jedničkou, v domácích tabulkách i na národním šampionátu ho předčil Patrik Šorm. Ani on nebude na HMS chybět a individuální závod na 400 metrů poběží také Vít Müller. 

O pátou velkou halovou medaili za sebou bude usilovat Staněk. Úřadující halový mistr Evropy, který bude obhajovat bronz z Birminghamu, se ovšem v této sezoně potýká s problémy se svalovým úponem bicepsu.

Příjemné vzpomínky na Bělehrad se pokusí oživit sedmatřicetiletý Svoboda, jenž před pěti lety skončil na evropském šampionátu v tamní hale třetí a získal svou zatím poslední velkou medaili. Česko bude mít zastoupení i v ženském běhu na 60 metrů překážek, kam se díky osobnímu rekordu dostala Helena Jiranová.

Dvojnásobné zastoupení bude mít národní výprava také na ženské čtvrtce, kde se k Ladě Vondrové o víkendu přidala Tereza Petržilková. Patnáctistovku poběží finalistka olympijských her v Tokiu Kristiina Mäki, na osmistovku se kvalifikoval Filip Šnejdr.

Česká nominace na halové mistrovství světa v Bělehradě:

Muži: Michal Desenský (štafeta 4x400 m), Pavel Maslák (400 m, štafeta 4x400 m), Vít Müller (400 m, štafeta 4x400 m), Tadeáš Plaček (štafeta 4x400 m), Tomáš Staněk (koule), Filip Šnejdr (800 m), Petr Svoboda (60 m př.), Patrik Šorm (400 m, štafeta 4x400 m).

Ženy: Helena Jiranová (60 m př.), Eva Kubíčková (60 m), Kristiina Mäki (1500 m), Tereza Petržilková (400 m), Dorota Skřivanová (pětiboj), Lada Vondrová (400 m).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články