MČR v půlmaratonu

Jirka zaběhl na extralize v Plzni dvoustovku za 20,59, Vondrová třikrát vyhrála

Sprinter Jan Jirka ozdobil 2. kolo atletické extraligy v Plzni rychlým časem v běhu na 200 metrů. Závodník Olympu Praha zvítězil výkonem 20,59 sekundy, kterým se přiblížil na 14 setin svému českému rekordu z roku 2021. Pod 21 sekund se dostal i druhý Matěj Krsek (20,97).

Vondrová v Plzni třikrát vyhrála, Švábíková si vylepšila osobní rekord

Sprinterský double si připsala čtvrtkařka Lada Vondrová, která testovala rychlost. Stovku vyhrála za 11,81, na dvojnásobné trati byla rovněž nejrychlejší časem 23,20, kterého dosáhla s podporou větru, jež byla lehce nad limitem.

Na závěr programu se Vondrová ještě podílela na prvenství čtvrtkařské štafety USK Praha.

Mužský závod na 100 metrů ovládl šestatřicetiletý Jan Veleba v nejlepším letošním českém čase 10,29.

Bronzová medailistka z letošního halového mistrovství Evropy ve skoku o tyči Amálie Švábíková se při druhém startu v hlavní sezoně zlepšila na 461 cm.

V běhu na 400 metrů překážek se dostal pod 50 sekund Vít Müller, který výkonem 49,78 zaostal o půl sekundy za osobním maximem.

Stejně jako před dvěma týdny v prvním kole v Brně zvítězili atleti Univerzity Brno a ženy Škody Plzeň.