Touchdown

83. ročník Velké Kunratické ovládl debutant Janů

Praha - Na start 83. ročníku Velké Kunratické se postavilo více než tři tisíce závodníků. Tradiční pražský běh ovládl v čase 11:35 Jan Janů, za ním doběhli Michal Šmahel a Jan Procházka. Mezi ženami kralovala Kamila Gregorová.

V 83. ročníku Velké Kunratické zvítězili Janů a Gregorová

Od roku 1934 se každoročně koná vždy druhou listopadovou neděli běžecký závod Velká Kunratická. Startovní čísla na letošní ročník byla vyprodána během patnácti minut. I přes mrazivé tři stupně pod nulou závodníkům přálo slunečné počasí.

Běžec Jan Janů závod hned při své první účasti ovládl. "Nevěděl jsem, co od toho čekat, ještě jsem se v úterý vrátil ze soustředění, takže jsem byl trochu unavený. Jsem rád, že se mi podařilo běžet rychle. Přijedu zase příští rok," dodal spokojený vítěz.