EP Benátky nad Jizerou

Univerziáda se přesouvá do Španělska, Samková zlato obhajovat nebude

Madrid - Program 27. zimní univerziády je nezvykle rozdělen do dvou zemí. Do 1. února bylo dějištěm Slovensko a od zítřka do 14. února bude centrem zbývajících soutěží Španělsko. Čeští sportovci zatím získali 6 medailí - jednu zlatou, jednu stříbrnou a čtyři bronzové – a další by rádi získali třeba ve snowboardcrossu.

Češi by rádi snowboardcrossovou medaili z univerziády i bez Samkové

Hlavní hvězdou české výpravy měla být Eva Samková, po dohodě s trenérem se ale olympijská vítězka rozhodla, že do Španělska neodcestuje. "Řekli jsme si, že si dá teď pauzu a zkusí se dát do kupy na další závody světového poháru a hlavně na příští sezonu," prozradil trenér Evy Samkové Marek Jelínek.

Samková v nedávných dnech startovala na mistrovství světa v Rakousku a na X-Games v americkém Aspenu. V obou případech jí útok na stupně vítězů nevyšel a po pádu skončila šestá. Ve snowboardcrossu bude mít i tak česká výprava medailové ambice - stříbro obhajuje Kateřina Chourová.