Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Svindal ve sjezdu obhájil malý křišťálový globus

Kvitfjell - Norský lyžař Aksel Lund Svindal obhájil ve Světovém poháru malý křišťálový glóbus za hodnocení sjezdu. V Kvitfjellu mu k předčasnému triumfu stačilo před domácím publikem páté místo, v závěrečných dvou sjezdech sezony už nemůže být předstižen. O vítězství v závodu se shodným časem podělili další Nor Kjetil Jansrud a Rakušan Georg Streitberger. Ondřej Bank skončil v páté desítce.

Nor Aksel Lund Svindal
zdroj: AP autor: Alessandro Trovati

O vítězství v závodu, který se jel jako náhrada za zrušený předolympijský sjezd ve Svatém Mořici, se shodným časem podělili další Nor Kjetil Jansrud a Rakušan Georg Streitberger. Pro oba to bylo premiérové vítězství ve sjezdu. Ondřej Bank, který se na OH v Soči blýskl třemi výsledky v elitní desítce, obsadil na zkrácené trati 49. místo.

"Byla to zkrácená trať a podmínky byly hodně těžké. Ale je to vítězství ve sjezdu, to by si přál každý," řekl Jansrud, bronzový medailista ze sjezdu ze Soči. Osmadvacetiletý Nor měl dosud v SP na kontě jen jedno vítězství v superobřím slalomu. Oslavil ho před dvěma lety rovněž v Kvitfjellu.

Jednatřicetiletý Svindal rozšířil svou sbírku trofejí ze SP na devět. Dvakrát vyhrál velký glóbus za celkové prvenství v seriálu, dva má nyní za sjezd, čtyřikrát opanoval hodnocení super-G a jednou obří slalom. V této sezoně bude Nor ještě bojovat o první místo v konečném pořadí SP, v němž nyní zaostává o 13 bodů za Rakušanem Marcelem Hirscherem.

"Plán byl, že budu po dnešku ve vedení. Upřímně řečeno, už mi to nejezdí jako v prosinci nebo lednu. Musím ještě bojovat," řekl Svindal v cíli s tím, že na zkrácené trati udělal jednu chybu. "Když ale závod trvá jen jednu minutu, musíte předvést bezchybnou jízdu. Bylo to dobré, ale ne dost. Dost dobré by bylo zajet jako Jansrud a Streitberger," dodal. V sobotu se v Kvitfjellu pojede předposlední sjezd sezony, v neděli je na programu superobří slalom.

Výsledky závodu SP ve sjezdovém lyžování v Kvitfjellu:

Muži - sjezd: 1. Jansrud (Nor.) a Streitberger (Rak.) oba 1:05,72 min., 3. Ganong (USA) -0,12, 4. Guay (Kan.) -0,23, 5. Svindal (Nor.) -0,37, 6. Fayed (Fr.) -0,38, 7. Baumann a Striedinger (oba Rak.) oba -0,41, 9. Varettoni (It.) -0,50, 10. Defago (Švýc.) a Paris (It.) oba -0,51, ...49. Bank (ČR) -1,56.

Průběžné pořadí sjezdu SP (po 7 z 9 závodů): 1. Svindal 485 b., 2. Reichelt (Rak.) 360, 3. Küng (Švýc.) a Jansrud oba 261, 5. Guay 257, 6. Théaux (Fr.) 217, ...51. Bank 1. Průběžné pořadí SP (po 26 z 35 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 955, 2. Svindal 942, 3. Pinturault (Fr.) 774, 4. Ligety (USA) 629, 5. Neureuther (Něm.) 551, 6. Reichelt 476, ...97. Bank 29, 110. Krýzl 18, 123. Vráblík (oba ČR) 8.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy