Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Poslední hora

Soukalová, Šlesingr a další. Biatlonisté si to rozdají v Jablonci při supersprintu

Jablonec n.N. – Nejlepší čeští biatlonisté se v Jablonci nad Nisou rozloučí se sezonou. Vítězku Světového poháru Gabrielu Soukalovou, Michala Šlesingra a další čeká na severu Čech již potřetí za sebou exhibiční supersprint. 

Gabriela Soukalová a Veronika Vítková na střelnici
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Vedle Soukalové by neměli chybět Veronika Vítková, Michal Šlesingr, Michal Krčmář či Ondřej Moravec. Autogramiáda začne ve středu 23. března v 15:30, závod o hodinu později. 

"Je to pro nás svátek a domácí prezentace biatlonu, ale je to hodně náročný. Areál není nafukovací," řekl šéf jabloneckého klubu Jan Matouš. Kapacita se pohybuje okolo tří až čtyř tisíc fanoušků. "Pro diváky jsme vytvořili maximálně možné prostory. Máme i velkoplošnou obrazovku. Snad si to užijou," dodal.

Po úspěších na předloňské olympiádě v Soči i loňském MS v Kontiolahti přitáhla exhibice tisíce lidí. "Doufám, že přijde tolik fanoušků jako poslední dva roky a uvidíme v jejich očích ne menší nadšení než loni a předloni," řekla Soukalová.

Na letošní supersprint je připraven okruh dlouhý 750 metrů. Nejdříve se uskuteční kvalifikace. Muži pojedou ještě semifinále, do finále obou kategorií postoupí osmička závodníků. "Možná udělíme zelenou kartu, kdyby se někdo z hvězd nenominoval," naznačil Matouš, že například Soukalová pojede finále stoprocentně.

Ve finále absolvují biatlonisté pět okruhů a střílet budou čtyřikrát. Specialitou supersprintu je, že každý bude mít šest náhradních nábojů na dobíjení. "A až jim dojdou, tak budou kroužit krátké trestné kolo," doplnil Matouš.

Pro fanoušky jsou připravena dvě parkoviště na Tajvanu a u fotbalového hřiště, zajištěn bude odvoz diváků z Mírového náměstí.

Je nám líto, video expirovalo.
Biatlonisté se již tradičně předvedou doma při supersprintu
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy