Ostrava - Jihlava

Skikrosař Kraus skončil na světovém poháru ve Francii desátý

Val Thorens (Francie) - Skikrosař Tomáš Kraus skončil ve třetím závodu světového poháru ve Val Thorens desátý. Ve Francii si dnes vyjel účast ve čtvrtfinále a připsal si druhý nejlepší výsledek v sezoně. Předchozí závod v USA pro českého lyžaře skončil pádem v osmifinále, předtím byl v Kanadě sedmý.

Skikrosař Tomáš Kraus
zdroj: ČTK/AP

Bývalý dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný vítěz světového poháru Kraus zůstal v průběžném pořadí SP na jedenáctém místě. Podruhé v sezoně vyhrál Švýcar Armin Niederer a pojistil si celkovou první příčku.

Další čeští skikrosaři Jakub Kopřiva a Jiří Čech zůstali v kvalifikaci daleko za postupovými místy.

SP v akrobatickém lyžování ve Val Thorens (Francie) - skikros:

Muži: 1. Niederer (Švýc.), 2. Leman (Kan.), 3. Swensson (USA), ...10. Kraus, v kvalifikaci 61. Kopřiva, 79. Čech (všichni ČR). Průběžné pořadí SP (po 3 ze 14 závodů): 1. Niederer 260, 2. Leman 200, 3. Fiva (Švýc.) 144, ...11. Kraus 67.

Ženy: 1. Smithová (Švýc.), 2. Hoeieová-Gjefsenová (Nor.), 3. Limbacherová (Rak.), ...v kvalifikaci 28. Kučerová, 33. Chárová (obě ČR). Průběžné pořadí SP (po 3 ze 14 závodů): 1. Smithová 300, 2. Davidová (Fr.) 182, 3. Holmlundová (Švéd.) 165, ...36. Kučerová 3.