Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Ski Sprint ve Varech ovládl Koukal s Mákou, na lyžích se představil i Váňa

Karlovy Vary – Vítězi tradičního exhibičního sprintu dvojic v běhu na lyžích volnou technikou se v Karlových Varech stali Martin Koukal a Daniel Máka. Na startu sedmého ročníku se v exhibici představilo i několik známých osobností v čele s Josefem Váňou, do programu akce se vrátil také závod v biatlonu.

Ski Sprint ve Varech ovládl Koukal s Mákou, na lyžích se představil i Váňa

V hlavním závodě startovaly běžecké dvojice z šesti zemí, vedle Česka také z Polska, Německa, Rakouska, Litvy a Slovenska. Jelo se šest rozjížděk, z nichž podle součtu bodů vzešly trojice pro malé a velké finále. V něm nakonec domácí lyžaři porazili Slováky Andreje Segeče a Miroslava Šulka a Němce Andyho Gerstenbergera s Oliverem Wünschem. 

Mezinárodní závody v běhu na lyžích Carlsbad Ski Sprint se jezdí na třídě T. G. Masaryka. Aby se exhibice mohla konat, je třeba na trať navézt asi 1 200 krychlových metrů sněhu. Ten se pro závody dovezl až z německého Oberwiesenthalu. Na pokrytí pětisetmetrové dráhy o šířce kolem šesti metrů a výšce sněhu kolem 30 centimetrů bylo potřeba asi 50 nákladních aut. 

V divácky atraktivním závodu osobností projeli po karlovarské třídě na běžkách například mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus, mistr světa ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek, triatlonista Jan Kubíček nebo žokejové Josef Váňa starší i mladší.

Jelo se rovněž ve dvojicích. Nejrychlejší byli Kraus s olympijským medailistou v běhu na lyžích z roku 1988 Pavlem Bencem, za nimi dojeli Kubíček spolu s primátorem Karlových Varů Petrem Kulhánkem. Třetí byli Hradilek s hercem Jakubem Kohákem a otec a syn Váňovi skončili na čtvrtém místě. 

Jak řekl Váňa, po pádu na Velké pardubické nesportoval. "A přibral. A ono se s těmi špeky špatně pohybuje a ten kopec na trati je znát," řekl slavný žokej. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy