V šachu

Sdruženář Riessle si v Trondheimu doběhl pro triumf, po skoku byl desátý

Druhý triumf ve Světovém poháru v sezoně vybojoval ve finiši běžecké části německý reprezentant Fabian Riessle. V Trondheimu porazil ve spurtu norského sdruženáře Jarla Magnuse Riibera i Fina Eera Hirvonena a pojistil si třetí místo v průběžném pořadí poháru.

Průběžné pořadí prestižního seriálu vede čtyři závody před koncem sezony Akito Watabe. Japonec byl po skokanské části pátý a na stejném místě také závod po běhu na 10 km dokončil. Jeho nejbližší pronásledovatel Jan Schmid z Norska skončil patnáctý a v SP ztrácí 178 bodů.

Jan Vytrval, který v Trondheimu startoval jako jediný z českých reprezentantů, obsadil 43. místo. Tomáše Portyka a Miroslava Dvořáka do závodu nepustily zdravotní problémy.

Riessle vybíhal do závěrečných deseti kilometrů desátý a na Riibera, který byl po skoku druhý, ztrácel 46 sekund. Ještě o dalších šest sekund víc musel na trati dohánět Hirvonen, na posledním kilometru už ale byli všichni pohromadě.

Olympijský vítěz Eric Frenzel v Trondheimu na úterní vítězství nenavázal. Po skokanské části byl kvůli nevyhovující kombinéze diskvalifikován.

Výsledky závodu SP v severské kombinaci v Trondheimu: 1. Riessle (Něm.) 24:50,0, 2. J. M. Riiber (Nor.) -1,2, 3. Hirvonen (Fin.) -1,8, 4. Krog (Nor.) -11,1, 5. A. Watabe (Jap.) -11,7, 6. Denifl (Rak.) -16,9, 7. Fletcher (USA) -19,7, 8. Seidl (Rak.) -23,2, 9. Kircheisen (Něm.) -32,8, 10. Jamamoto -33,4, ...43. Vytrval (ČR) -4:31,8.

Průběžné pořadí SP (po 19 z 23 závodů): 1. A. Watabe 1175, 2. Schmid (Nor.) 997, 3. Riessle 791, 4. Rydzek (Něm.) 706, 5. Graabak (Nor.) 661, 6. Hirvonen 603, ...27. Portyk 166, 53. Dvořák (oba ČR) 18.