Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Samkové se ve Feldbergu nedařilo, po pádu skončila až osmá

Feldberg (Německo) – Nejhorší výsledek sezony Světového poháru ve snowboardcrossu zaznamenala v německém Feldbergu Eva Samková. Třiadvacetiletá olympijská vítězka se dostala pouze do malého finále, kde po pádu skončila osmá. V celkovém pořadí seriálu zůstala druhá za Australankou Belle Brockhoffovou.

Eva Samková
zdroj: Twitter autor: @fissnowboard

Samková sice na krátké trati ve Feldbergu vyhrála v pátek i počtvrté kvalifikaci, ve vyřazovacích jízdách už ale tak suverénní nebyla. Olympijské šampionce ze Soči nevycházely starty, po nichž musela ve čtvrtfinále i semifinále dotahovat soupeřky z posledního čtvrtého místa.

Ve čtvrtfinále se ještě Samková na druhou postupovou pozici prodrala, když se na poslední chvíli vyhnula spadlé soupeřce, které dokonce přejela přes snowboard. V semifinále však vrchlabská rodačka ve snaze o posun vpřed zaváhala na terénních vlnách kousek před cílem, přišla o rychlost a dojela poslední.

Samkové následně nevyšlo ani malé finále o páté místo. Na závěrečném velkém skoku před terénními vlnami se dostala z ideální pozice a vylétla z trati. Z pádu podle televizních záběrů vyvázla bez zranění, nicméně byla diskvalifikována a skončila osmá.

Je nám líto, video expirovalo.
Samková skončila na SP ve Feldbergu po pádu osmá

"To osmé místo je mi asi jedno, bylo to zvláštní. Po kvaldě to bylo super, starty mi vycházely, ale dneska, i když nesněžilo a ráno to bylo rychlé, tak se to na sluníčku zpomalovalo," líčila Samková. "Možná nevyšla úplně máza, ve všech jízdách byla krátká na skocích, což ji zpomalovalo," přidal kouč Marek Jelínek.

Samková byla hodně rozmrzelá. "Druhý skok jsem skákala na hranu, první klopku jezdila smykem, takže nemůžu čekat, že vyhraju nebo se dostanu do finále, to je nemyslitelné," konstatovala smutně. "Jsem trochu naštvaná. Trať je jednoduchá, takže rozdíly jsou nulové," uvedla. Pády přežila ve zdraví. "V malém finále mě to vystřelilo, ale nic mi není a v pohodě. Zítra to určitě bude lepší," věřila.

Dosud nejhorším umístěním Samkové v sezoně SP byla pátá pozice z prosincového závodu v Montafonu. V lednu česká snowboardistka vyhrála v Solitude, před týdnem byla druhá v Bansku. Šanci na reparát za dnešek bude mít Samková v neděli, kdy se jede ve Feldbergu druhý závod.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy