Následuje
M ČR v závodech do vrchu Diváky 

Sáblíková zajela svůj standard, první závod sezony vyhrála

Inzell (Německo) - Rychlobruslařská hvězda Martina Sáblíková má za sebou vítězný vstup do sezony. Na přípravných závodech v rámci soustředění v německém Inzellu triumfovala na trati 3 000 metrů. Časem 4:05,69 minuty porazila nizozemskou soupeřku Ireen Wüstovou o šest sekund.

Martina Sáblíková
zdroj: ČTK

Sáblíková deklasovala svoji předchůdkyni na olympijském trůnu v této disciplíně tradičně strojovým tempem ve druhé polovině trati. Ještě tři kola před cílem za Wüstovou těsně zaostávala. "Martina poslala světu čas, jak se na ni sluší. Zajela tak, že nemám teď co řešit," radoval se z výkonu svěřenkyně kouč Petr Novák na webu olympijské šampionky.

"Poslední dvě kole jsem měla už hodně velký pocit únavy, ale naštěstí se technika podařila udržet a 4:05 je pro začátek dobrých. Uvidíme, jak se bude dařit dál," pronesla Sáblíková.

Sáblíková na prvních závodech

Dvojnásobná olympijská šampionka si už konečně zvykla na nové karbonové brusle, které ji ze začátku přípravy hodně tlačily. Problémy způsobovala šlacha vedoucí kolem pravého kotníku. Trenér Petr Novák zakoupil na benzínové pumpě několik houbiček na mytí oken, speciálním výstřižkem obložil bolavé místo a boty už netlačí. "Je to v pohodě," potvrdila česká rychlobruslařka.

Vítězně zahájila rychlobruslařský rok i Karolína Erbanová, jež na sprinterské pětistovce dosáhla času 39,24 sekundy a o 22 setin za sebou nechala ruskou reprezentantku Světlanu Kajkanovou. "Zaslouží pochvalu. Na první závod dobrý," potěšil Nováka čas hluboko pod 40 sekund. Sáblíková v rychlostním testu skončila sedmá (40,81).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy