ČEZ Extraliga 2023/2024

Obhajoba utekla o metr. Smutná dojela na Marcialonze druhá

Kateřině Smutné těsně utekla obhajoba vítězství na italském dálkovém běhu Marcialonga. Do finiše vjížděla jako první, na poslední chvíli ji však předstihla Britta Johanssonová Norgrenová. Závod mužů má ruského vítěze. Po sedmdesáti kilometrech zvítězil ve sprintu z malé skupiny Ilja Černousov, který závodí za tým Lukáše Bauera. Šestnáctý skončil Stanislav Řezáč.

Smutná vedla ještě padesát metrů před cílem. "Bylo to opravdu těsné, sama jsem byla hrozně unavená. Ale musela jsem to zkusit. S Kateřinou je to vždy těsné, ale doufám, že ještě pár soubojů v téhle sezoně svedeme," líčila v cíli vítězná Norgrenová.

"Jsem strašně spokojená. Ty dva metry samozřejmě mrzí, ale jsem ráda, že jsem zase ukázala, že jsem v top formě. Musím říct, že jsem si v závěrečném stoupání i věřila, přišlo mi, že jsem na tom malinko líp. Přece jen ale nakonec měla o malinko více sil Britta," uvedla Smutná, která je v průběžném pořadí Ski Classics druhá.

Těsný byl také finiš mužského závodu. "Ještě jsem si to úplně neuvědomil, ale jsem hrozně skvělý pocit. O vítězství na Marcialonze jsem vždy snil. Závěr byl velmi těžký, ale myslím, že jsem zvolil dobrou taktiku," pochvaloval si Černousov, který na pásce porazil Nora Berdala.

Na šestnácté příčce dorazil do cíle Řezáč. Hůře na tom byl Petr Novák, kterého na trati zbrzdil problém se zlomenou holí. Spokojený byl Lukáš Bauer. "Trápil jsem se. Jsem ale rád, že Ilja (Černousov) vyhrál. Z pozice týmu skvělé, z pozice mé jsem rád, že se mi to podařilo zvládnout obstojně," hodnotil.

Marcialonga, závod Ski Classics v dálkovém běhu na lyžích v Predazzu (70 km klasicky):

Muži: 1. Černousov (Rus./Bauer Ski) 2:48:08,7, 2. Berdal (Nor./Koteng) -0,1, 3. Pedersen (Nor./BN Bank) -1,5, ...16. Řezáč (Silvini Madhus) -56,3, 31. P. Novák (Vltava Fund Craft) -2:06,1, 42. Sedláček (Silvini Madhus) -6:21,3.

Průběžné pořadí: 1. Gjerdalen (Nor./Santander) 660, 2. Černousov 570, 3. Pedersen 560, ...22. Řezáč 196, 31. P. Novák 152, 32. Šrail (Bauer Ski) 150.

Ženy: 1. Johanssonová-Norgrenová (Švéd./Lager 157 Ski) 3:11:48,3, 2. Smutná (Bauer Ski) -0,5, 3. Korsgrenová (Švéd./Aare) -1:22,5, ...14. Kocumová (Silvini Madhus) -18:57,8, 20. Kožíšková -27:11,5.

Průběžné pořadí: 1. Johanssonová-Norgrenová 850, 2. Smutná 645, 3. Korsgrenová 595, ...16. Bícová (Vltava Fund Craft) 152, 17. Kocumová 140, 21. Schützová (Silvini Madshus) 114.