Lyžování ČR 2024

Němci ovládli domácí mistrovství Evropy v jízdě na saních

Königssee (Německo) – Němečtí závodníci ovládli pořadí domácího mistrovství Evropy v jízdě na saních. Titul získali jak muži ve dvojčlenném složení Wendl a Arlt, tak také Geisenbergerová mezi ženami. Z Čechů byli nejlepší bratři Brožové na desátém místě a Nosková, která byla dvaadvacátá.

Mistrovství Evropy v jízdě na saních v německém Königssee
zdroj: ČTK/AP autor: Sven Hoppe

Na mistrovství Evropy v jízdě na saních v německém Königssee triumfovali domácí závodníci. Mezi mužskými dvojicemi nenašli konkurenci Tobiasové Wendl a Arlt, kteří zvítězili o sedmdesát tisícin sekundy před další německou posádkou ve složení Eggert, Benecken. Třetí skončil pár Geueke a Gamm, také reprezentanti Německa.

Bratři Lukáš a Antonín Brožové zaostali za vítězi o více než dvě sekundy a dojeli na desáté pozici. V pořadí světového poháru jsou třináctí.

Ženám kralovala Němka Natalia Geisenbergerová, která předčila Rusku Ivanovovou o 151 tisícin sekundy. Dominanci domácí reprezentace potvrdila třetím místem Hüfnerová. Z Češek byla nejrychlejší Tereza Nosková na 22. příčce, ve světovém poháru je 23.

SP a mistrovství Evropy v jízdě na saních v Königssee (Německo):

Muži - dvojice: 1. Wendl, Arlt 1:41,575 (50,838+50,737), 2. Eggert, Benecken -0,070 (50,813+50,832), 3. Geueke, Gamm (všichni Něm.) -0,782 (51,133+51,224), ...13. (10. v ME) L. Brož, A. Brož -2,332 (51,864+52,043), Kvíčala, Kudera (všichni ČR) nedokončili.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 12 závodů): 1. Eggert, Benecken 655, 2. Wendl, Arlt 567, 3. Geueke, Gamm 445, ...13. L. Brož, A. Brož 207, 20. Kvíčala, Kudera 104.

Ženy (druhé kolo bylo kvůli sněžení zrušeno): 1. Geisenbergerová (Něm.) 51,178, 2. Ivanovová (Rus.) -0,151, 3. Hüfnerová (Něm.) -0,255, ...v kvalifikaci 31. (22. v ME) Nosková (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 12 závodů): 1. Geisenbergerová 512, 2. Hüfnerová 500, 3. Goughová (Kan.) 411, ...23. Nosková 81.