Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Nacpané tribuny v Jablonci hnaly Soukalovou. Exhibici ale ovládla Vítková

Jablonec n. N. – "Soukalovááá, Soukalovááá," neslo se nacpaným stadionem v Jablonci nad Nisou a Gabriela Soukalová si plácala s jedním fanouškem za druhým. Vítězka Světového poháru však další vítězství na svoje konto nepřidala. Triumf v exhibičním supersprintu jí vyfoukla reprezentační kolegyně Veronika Vítková, a to i díky tomu, že se držitelka velkého křišťálového glóbu rozhodla souboj udělat dramatičtější.

Veronika Vítková si během exhibice v Jablonci plácá s diváky
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Gabriela Soukalová sice nepřivezla ukázat své čtyři glóby, ale už při rozjíždění před kvalifikací diváci šíleli. Hvězda ani nemohla používat hole a při prvním zahřívacím kolečku v cílové rovince mávala, s někým si i plácla a rozdávala úsměvy. "Je to skvělý a mnohem zábavnější než závodit na svěťáku. Jsou tady lidi z různých koutů republiky, což je možná ještě lepší," zářila Soukalová.

S číslem 59 a s tradičními růžovými holemi ovládla kvalifikaci. Pak se schovala v buňkách, z kterých ji na start finále přivedl kouč Zdeněk Vítek. Po dvou ležkách ještě vedla, ale v patách měla kolegyni Vítkovou. Na první i druhé stojce jednou minula a cílem projela druhá. "Přetaktizovala jsem to," hlásila Soukalová v cíli.

Je nám líto, video expirovalo.
Soukalovááá, neslo se Jabloncem, ale vítězku SP porazila Vítková

Před stojkou totiž zvolnila, aby se na ni Vítková dotáhla. "Chtěla jsem to udělat zajímavé a řekla si, že se nebudu honit a počkám. Tak jsem pár metrů jela lážo plážo a bohužel jsem nebyla schopná to odstřílet bezchybně," řekla Soukalová.

Mezi fanoušky měla spoustu známých a přátel. "Trošku to odvádí člověka od koncentrace, ale je bezvadný, že jsou lidi nadšení, a tady to není jako normální závody, ale exhibice a podělit se s diváky o radost," řekla Soukalová.

Jen jediné ji mrzelo, že nemohl přijít nemocný otec Karel. "Jeho stav se začal zhoršovat. Těšila jsem se, že i jemu uděláme radost. Doufám, že to bude možné v příštím roce," přála si.

Před startem exhibice se Soukalová a další biatlonisté hodinu podepisovali. Po pondělní akci v Praze to byla už druhá autogramiáda. "Podpisů jsem rozdala nespočet, ani to neodhadnu, ale ruka nebolí, mám naposilováno ze zimy," řekla a dodala: "Na tréninku je to asi jednodušší, přeci jen na to podepisování nejsem úplně zvyklá, ale myslím si, že veškerou křeč přebije milý přístup lidí, kteří stáli frontu."

Mužský závod ovládl Krčmář

Závody, v kterých mezi muži zvítězil Michal Krčmář, sledovalo, stejně jako loni a předloni okolo čtyř tisíc lidí. "Myslím, že to je ještě lepší než loni, a to lichotí," řekla Soukalová. Otázkou je, jestli může biatlonové nadšení ještě stoupat výše. "Je to tenký led a doufám, že se na tom výsluní nějak prostřídáme," uvedla.

V Česku se Soukalová dlouho nezdrží. Již brzy zamíří na trénink do zahraničí. "Protože mě ještě začátkem dubna čeká exhibice v ruském Ťumeňu, tak abych tam moc netrpěla. Celý duben se chystám překlenout tréninkem," poodhalila a rozesmála se otázce, jestli chystají s přítelem badmintonistou Petrem Koukalem svatbu. "Někdy v budoucnu doufám, že si mě někdo vezme. Ale kdy? To se uvidí."

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy