Magazín EURO 2024

Lyžaři mají na univerziádě za sebou alpskou kombinaci, Klinský skončil šestý

Tomáš Klinský sahal na světové zimní univerziádě v Krasnojarsku po další medaili, ale v kombinaci neudržel vedení po superobřím slalomu a skončil šestý. Od bronzu ho po pomalejším slalomu dělilo 48 setin sekundy.

Tomáš Klinský navázal na svou stříbrnou jízdu z nedělního super-G. V alpské kombinaci se v Krasnojarsku jel superobří slalom místo sjezdu. A dvacetiletý student ČVUT po první disciplíně vedl.

Ve slalomu pak ale zajel až 19. nejrychlejší čas a propadl se na konečné šesté místo. Martin Štěpán skončil devátý, Jan Skořepa obsadil 14. pozici.

V rychlobruslení na krátké dráze se Michala Kuncířová probojovala do finále pětistovky, v tom však obsadila poslední, páté místo. Petra Hančová byla v lyžařském orientačním běhu osmá.