Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Viděno třemi

Čeští lékaři vyhráli fotbalové mistrovství světa

Long Beach - Česká fotbalová reprezentace lékařů vybojovala na mistrovství světa v Kalifornii zlaté medaile. Český tým tak po dvou stříbrech z předcházejících let dosáhl na nejvyšší metu. 

Česká fotbalová reprezentace lékařů
zdroj: ČT Sport

Český tým lékařů byl na mistrovství světa lékařů poprvé v roce 2013, odkud si odvezl stříbro. Loni Češi umístění zopakovali a letos dokázali v konkurenci osmnácti zemí vybojovat zlaté medaile.

Ve skupině si čeští lékaři postupně poradili se Španělskem, Švédskem a Mexikem a bez ztráty jediného bodu postoupili do čtvrtfinále. Tam je čekalo těžké utkání s irským týmem, ale i to nakonec skončilo vítězstvím Čechů 1:0. V semifinále pak rozdrtili domácí Američany a v boji o zlaté medaile je čekal duel s Maďary. V napínavém utkání rozhodovaly až penalty, ve kterých český tým podržel brankář Jan Vojáček.

Je nám líto, video expirovalo.
Téma SZ: Česká fotbalová lékařská reprezentace získala na MS zlato

Český fotbalový tým lékařů trénuje společně pouze několikrát za rok, většina členů týmu se ale fotbalu aktivně věnuje po celou sezonu. "Každý z nás trénuje individuálně, většinou ve svých klubech. Příprava probíhá celoročně, společně máme několik srazů za rok, kde se snažíme sehrát a vymyslet společnou taktiku," řekl brankář Vojáček.

Po letošním zlatém úspěchu budou čeští lékaři odlétat s vysokými ambicemi i na příští ročník turnaje, který se odehraje v Barceloně. "Na turnaji jsme byli opravdu nejlepší, i když se to neříká, letos to tak opravdu bylo," zhodnotil výkon týmu prezident české lékařské fotbalové reprezentace Josef Bolen.

Hlavní zprávy